Новини / Технології     26 травня 2020 20:45

COVID-19 прискорив розвиток IT-індустрії

Найшвидший в світі Інтернет тепер в 1 мільйон разів швидше широкосмугової передачі даних

Австралійські дослідники досягли світового рекорду швидкості Інтернету. Вона сягнула 44,2 терабіт в секунду. Отже, з такою швидкістю користувач може завантажити за 1 секунду 1000 фільмів в HD-якості.

Як повідомляють в журналі Nature Communications, команда з університетів Монаша, Суінберна і Мельбурнського королівського технологічного інституту протестувала інноваційний мікрочіп для Інтернету «мікро-гребінь» (micro-comb), що містить сотні інфрачервоних лазерів. З його допомогою дані передавались через вже існуючу інфраструктуру зв’язку в Мельбурні.

Найвища швидкість Інтернету в світі зараз забезпечується в Сінгапурі. Там вона сягає 197,3 мегабіт в секунду (Мбіт/с). В Австралії ж (для порівняння із мельбурнськими результатами) середня швидкість завантаження становить 43,4 Мбіт/с . Отже, це в 1 мільйон разів повільніше, ніж швидкість, досягнута з micro-comb.

На даний момент йде свого роду глобальна гонка, щоб перевести цю технологію на комерційні «рейки», розповідають в Університеті Монаш. Там прогнозують, що пристрої з «мікро-гребенем» вже через два-три роки будуть доступні для дослідницьких лабораторій. Комерційне використання може бути розпочато через п’ять років.

Читайте: Потяг на 167 хоперів: у Канаді встановили новий рекорд залізничного перевезення зерна 

Нагадаємо, що через глобальний локдаун навантаження на Інтернет-інфраструктуру значно зросло. І, наприклад, європейським провайдерам потокового мовлення було запропоновано погіршити якість своїх послуг, щоб впоратися зі збільшенням трафіку. У Великобританії денні потреби в даних зросли удвічі, і забезпечення надійності з’єднань потребувало додаткових зусиль. При цьому, скажімо, сервіси Netflix і YouTube були серед тих, хто погодився знизити якість зображення для користувачів.

За словами дослідників, масове впровадження технології micro-comb дозволило б вирішити подібні проблеми. Тим більше, що вже через кілька років нинішня пропускна здатність Інтернету не впорається зі зростанням передачі даних, необхідних для роботи технології 5G, автомобілів з автономним управлінням, «Інтернету речей» тощо.

«Нам потрібні нові компактні технології, такі як наш пристрій розміром з ніготь, для розширення пропускної здатності мереж, скорочення енергоспоживання, скорочення витрат і т.п. при одночасному підвищенні швидкості передачі даних», – переконані вчені.

Важливим є і той факт, що ноу-хау повністю сумісний з уже існуючою оптоволоконної інфраструктурою.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про нову онлайн-систему моніторингу посівів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також