Новини / Логістика     05 червня 2020 16:00

COVID-19: холодильників не вистачає

Внаслідок порушення логістичних ланцюжків, холодильники для зберігання свіжої продовольчої продукції у світі заповнені на 90%

Холодильників для зберігання швидкопсувних продуктів харчування не вистачає у глобальному масштабі. Світова пандемія коронавірусу порушила логістичні ланцюжки та спричинила потребу зберігати в рази більші обсяги продукції, що швидко псується.

За деякими оцінками понад 90% холодильних складів по всьому світу заповнені. Так, про майже цілковите заповнення власних складів із контролем температури на території ЄС повідомила найбільша компанія галузі Lineage Logistics.

Сьогодні вільні потужності для зберігання м’яса та овочів знайти практично нереально. Таке становище склалося внаслідок різкого скорочення міжнародних постачань харчових продуктів по всьому світі через карантинні заходи.

Covid-19 вчергове продемонстрував вразливість міжнародної системи економічної та продовольчої безпеки, побудованої на безперервному алгоритмі постачання/проміжного зберігання/транспортування/відвантаження продукції. Призупинення чи часткове обмеження експортних перевезень зупинило цей чітко відлагоджений процес.

Читайте: За проїзд зерновозів автошляхами будуть стягувати окрему плату 

Так, наприклад, у Великій Британії учасники ринку ледь не із жахом очікують сезону, коли молоді ягнята досягнуть необхідної ваги і розпочнеться збирання врожаю овочів та ягід. Виконавчий директор тамтешньої Федерації холодильних мереж Шейн Бреннан, зокрема, повідомив про те, що усі ємності із контролем температури зберігання майже заповнені.

«Якщо для вашого бізнесу необхідно знайти холодильні склади для зберігання продукції, то ви їх не знайдете. Їхні власники не розглядають нових угод», – зазначив Шейн Бреннан.

Втім, становище поступово налагоджується. Скажімо, часткові відміни експортних заборон дозволяють повертати із Китаю рефрижираторні контейнери, які там застрягли через карантин. Своєю чергою, фермери викручуються як можуть, наприклад, організовуючи вечори дегустації елітної телятини для роздрібних покупців.

Однак чимало експертів підозрюють, що у разі появи другої хвили спалаху коронавірусу, становище із потужностями для зберігання знову погіршиться. Тому ми маємо усі підстави зробити висновок про те, що власні холодильні сховища у агрокомпаніях – це реально перспективна інвестиція.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у Канаді встановили новий рекорд із залізничного перевезення зерна.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також