Новини / Логістика     03 червня 2020 09:55

За проїзд зерновозів автошляхами будуть стягувати окрему плату

Збір за проїзд дорогами загального користування буде введено для вантажівок понад 12 тон

В Україні буде введено окрему плату за проїзд дорогами загального користування для всіх вантажівок з дозволеною загальною масою від 12 тон. Про це заявив міністр інфраструктури Владислав Криклій.

Він розповів, що у Верховній Раді зареєстровані два проекти, які владнають це питання у законодавчому полі: №3544 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування» і №3545 «Про внесення змін до Бюджетного Кодексу України щодо впровадження плати за використання автомобільних доріг загального користування»

Читайте: Маршрутні відправлення вантажів порушують конкурентне законодавство

При цьому міністр наголосив, що розмір і порядок стягування плати мають бути максимально збалансованими і враховувати інтереси бізнесу. Система збору буде працювати на базі супутникових технологій (систем GNSS). Залучені від збору кошти надалі спрямовуватимуться на розвиток та утримання дорожнього господарства.

 «Ми маємо забезпечити якісні, безпечні дороги, зменшити ризики ДТП. Основна мережа автомобільних доріг була побудована до 2000 року, враховуючи норми навантаження 6-7 тонн на вісь. Сучасні ж нормативні розрахункові навантаження для автошляхів становлять 11,5 тонни на вісь. Система збору плати за проїзд вантажівок застосовується в Євросоюзі, але ми маємо врахувати всі можливі наслідки для українських перевізників від запровадження норм, які передбачені у законопроектах», – зазначив міністр.

Втім, Владислав Криклій не пояснив яким чином додаткова плата узгоджується з існуючим дорожним збором, який включений до ціни всіх видів моторного палива.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Укрзалізниця у 2020 році значно знизила перевезення зернових вантажів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також