Новини / Технології     02 лютого 2021 10:30

Квітучі рослини біля полів допомагають боротися зі шкідниками

Наявність смуг квітучих рослин поблизу посівів сільгоспкультур сприяє виживанню хижих комах, які знищують шкідників сільгоспкультур

Згідно із новим дослідженням, здійсненим науковцями Копенгагенського університету, було визначено, що хижі комахи живуть довше, коли у них є доступ до нектару і пилку. Відповідно, чим більшою є їх кількість, тим простішою є боротьба зі шкідниками сільгоспкультур. Про це повідомляє офіційний сайт університету, а результати дослідження опубліковані в журналі Biological Control.

Досі вважалося, що хижим комахам для виживання потрібна винятково жива здобич. Але в огляді Копенгагенського університету зібрали, порівняли і проаналізували дані досліджень по всьому світу, щоб зробити висновок про те, що більшість хижаків отримують велику користь з квітів і навіть можуть вижити протягом тривалих періодів часу, харчуючись нектаром і пилком.

Таким чином, фермери, котрі висіватимуть біля своїх полів квітучі рослини, можуть сприяти нарощуванню чисельності природних ворогів сільськогосподарських шкідників. Пилок і нектар – це добавки, на яких можуть вижити корисні комахи, коли шкідників немає поруч. Додатково до цього, присутність великої кількості квітучих рослин покращує запилення і біорізноманіття, оскільки вони привертають більше комах і запилювачів на поля.

Дослідники підкреслюють, що для того, щоб хижі комахи могли отримати доступ до квіткового нектару, необхідно саджати легкодоступні відкриті квіти, оскільки хижі комахи не оснащені довгими поживними трубками, які є у бджіл. Приклади відкритих і корисних квітів – дика морква, ромашка, кріп і кульбаба.

Читайте: Лютий 2021 року в Україні буде на 2 градуси тепліший за норму

Їжа із квітів підвищує енергію хижаків, зокрема, дослідники виявили, що у всіх хижих комах самки виживають в 2,2 рази довше, маючи доступ до квітів, а самці в 1,7 рази довше, в порівнянні з комахами, які мають доступ тільки до води.

З гречкою, що має відкриті квіти і є культурною видом, хижаки жили в середньому в 8,6 рази довше, аніж тільки поруч з джерелом води. Мальва і деревій також є дуже цінними квітами для хижих комах.

«Це справжній еліксир життя для маленьких помічників фермера. Грамотно посаджені квіти можуть сприяти стабільному врожаю, тому що хижі комахи будуть жити довше і з комфортом », – стверджується у повідомленні.

Дослідники рекомендують застосовувати місцеві, багаторічні квіти, щоб створити постійне середовище проживання для хижаків, місця, де вони також можуть перезимувати. Також важливо мати велику різноманітність видів, що цвітуть у різні пори року і приносять користь різним комахам.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що поява дронів для збору фруктів знімає обмеження висоти плодових дерев

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також