Новини / Фінанси     18 квітня 2023 14:21

Чи треба подавати декларацію при здачі земельних паїв в оренду – пояснення податківців


Головне управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області пояснило, чи потрібно подавати декларацію про майновий стан і доходи у разі надання в оренду земельного паю.

Як йдеться у повідомленні управління ДПС, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку на доходи фізичних осіб включається, зокрема, дохід від надання майна в лізинг, оренду або суборенду (строкове володіння або користування), визначений у порядку, встановленому п. 170.1 ст. 170 Податкового кодексу України (далі — ПКУ).

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

“Підпунктом 170.1.1 п. 170.1 ст. 170 ПКУ передбачено, що податковим агентом платника ПДФО – орендодавця щодо його доходу від надання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю є орендар. При цьому об’єкт оподаткування визначається виходячи з розміру орендної плати, зазначеної в договорі оренди, але не менше ніж мінімальна сума орендного платежу, встановлена законодавством з питань оренди землі”, — уточнили у податковій.

Отже, доходи фізичної особи від здавання в оренду земельної ділянки сільськогосподарського призначення, земельної частки (паю), майнового паю оподатковуються ПДФО за ставкою 18% та військовим збором за ставкою 1,5%.

“Якщо ж громадяни отримали доходи від надання в оренду земельного паю орендарю – фізичній особі, то такі громадяни повинні самостійно прозвітувати про отримані доходи шляхом подання податкової декларації про майновий стан і доходи. Така декларація подається до 01 травня року, наступного за роком отримання доходу, і власник земельного паю – орендодавець зобов’язаний самостійно нараховувати та сплатити ПДФО та військовий збір”, — додали в ДПС.

Нагадаємо. Верховна Рада України прийняла законопроєкт №7632 “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за знищене чи пошкоджене нерухоме майно”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також