Новини    20 травня 2024 19:13

Чи може вплинути нечітка печатка у трудовій книжці на зарахування стажу: відповідь ПФУ

В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України особа може ознайомитись з інформацією про наявний страховий стаж та розмір заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії

Фахівці ПФУ пояснили, чи може нечітка печатка у трудовій книжці вплинути на зарахування стажу.

До ПФУ надійшло запитання: “Протягом 2001-2002 років працював у лісгоспі, маю відповідний запис у трудовій книжці, але відбиток печатки, який поставлено під час звільнення, – нечіткий. Водночас в особистому кабінеті на вебпорталі я бачу дані про цей період роботи. Чи можуть взяти це до уваги?”.

В особистому кабінеті на вебпорталі електронних послуг Пенсійного фонду України особа може ознайомитись з інформацією про наявний страховий стаж та розмір заробітної плати, яка враховується для розрахунку пенсії.

У випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження стажу обов’язково приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування. Зазначене положення передбачено Порядком підтвердження наявного стажу роботи для призначення пенсій за відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.1993 N 637 (зі змінами).

Тобто за наявності в Реєстрі інформації про період, коли ви працювали в лісгоспі протягом 2001-2002 років, цей період буде зараховано до страхового стажу.

Раніше у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області розповіли, що потрібно знати про оцифрування трудової книжки.

Аби зберегти свій стаж необхідно оцифрувати документи про трудову діяльність на вебпорталі ПФУ. Зробити це можна, перейшовши за посиланням.

Окрім цього потрібно провести аудит своєї трудової книжки перед її оцифруванням. Слід оглянути першу сторінку (титульний аркуш) та перевірити наявність:

  • прізвища, ім’я та по батькові, дати народження працівника (зазначені повністю, без скорочень);
  • підпис власника трудової книжки, яким він завірив правильність внесених даних;
  • підпис особи, відповідальної за видачу трудових книжок;
  • печатки закладу, де трудову заповнили вперше.
Новини за темою:  Гетманцев підтримає угоду з США про корисні копалини, але вимагає опублікувати її текст

У разі виявлення неправильно зазначених прізвища, ім’я та по батькові або дати народження власника документа зміни можна вносити за останнім місцем роботи на підставі відповідних документів, за їх відсутності — у судовому порядку.

Також необхідно перевірити всі записи щодо роботи. А у разі виявлення невірних — їх виправлення робиться на підприємстві, де зроблено такий запис. Якщо підприємство ліквідоване, відповідний запис робить правонаступник, а у випадку його відсутності — архів.

У разі якщо трудову книжку втрачено чи в ній невистачає записів про трудову діяльність, є інші способи підтвердити те, що особа справді працювала, розповідає HR Liga.

Пояснюються способи підтвердження стажу, коли є письмові докази, є свідки, якщо підприємство розташоване на непідконтрольних Уряду України територіях, якщо людина вела селянське господарство чи була ФОПом і платила страхові внески, а також якщо працювала, доки була засуджена. І коли доведеться звертатися до суду.

Нагадаємо, за даними Державної служби статистики, середня зарплата в Україні (за виключенням тимчасово окупованих територій) у першому кварталі 2023 року становила 15 436 грн, у другому – 17176 грн. Так, середня зарплата у першому півріччі 2023 року сягнула 16 306 грн.

Зауважимо, у 2023 році агробізнес збільшив заробітні плати більшості працівників на рівні, що відповідає інфляції у 2022 році, яка досягла 26,6%.

Найбільший попит на ринку праці України, як і до війни, зберігається на кваліфікованих представників робітничих професій та працівників сфери торгівлі. Поступово зростає й рівень оплати праці за відповідними вакансіями, що пропонуються роботодавцями.

У 2023 році прогнозоване скорочення зайнятих на сільськогосподарських підприємствах з виробництва зернових та олійних культур становитиме 22% з урахуванням формальної та неформальної зайнятості.

Новини за темою:  9% персоналу агрокомпаній мобілізовано: як аграрії підтримують працівників на фронті

Реалізація державних грантових програм проєкту “єРобота”, за розрахунками уряду, надасть можливість створити в Україні понад 300 тис. нових робочих місць.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...