Новини / Тваринництво     07 лютого 2019 14:04

Чверть сіна – на смітник: Науковці з’ясували, скільки кормів на фермах стають відходами

Науковці британської компанії «Alltech» провели масштабне дослідження в кількох регіонах країни, під час якого аналізували витрати кормів на фермах, яких можна було б уникнути. За їхніми підрахунками, 25% сіна використовуються не за призначенням і врешті стають відходами. Це ж стосується силосу та інших сухих кормів.

Про це повідомляє ресурс «AllAboutFeed».

Дослідники виявили: середня втрата сухої речовини або сіна в силосних затискачах становить 25%. Також найбільші втрати фіксували в поживній частині силосу. Така тенденція може призвести не лише до фінансових збитків, але й до порушень раціону корів.

Причиною стали неправильне сортування та поділ кормів. Тобто тваринам або засипали більше норми, аби була недостача. І те, й інше негативно впливає на процес виробництва та навіть кількість надоїв.

ЧитайтеКорми для несучок від Укрлендфармінг отримали міжнародний сертифікат найвищої якості

“Ми в кінцевому підсумку хочемо допомогти фермерам більше контролювати відходи кормів, щоб скоротити витрати і поліпшити маржу”, – пояснив один з дослідників Ян Ліч, менеджер з роздрібних програм «Alltech».

На початковому етапі дослідження науковці аналізували діяльність 34 фермерських господарств. На наступному етапі кількість ферм збільшать, аби дати точну цифру втрат кормів.

Як раніше повідомляв Landlord, за останні 5 років світові обсяги виробництва кормів регулярно зростали на 2,7%. Торік об’єми виготовлення цієї продукції вперше перетнули позначку в 1 млрд тонн. Експерти прогнозують: ринок ростиме далі, адже збільшується кількість населення, яке, в свою чергу, споживає тваринну їжу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також