Новини / Рослинництво     19 листопада 2018 08:35

Чому продавати картоплю в Україні невигідно


Ціни на картоплю в Україні за минулий тиждень зросли на 14,3 % унаслідок того, що фермери не бажають продавати дешево якісну продукцію і вважають за краще закладати картоплю на зберігання, очікуючи істотного зростання цін у першій половині 2019 р.

Моніторинг оптових цін на картоплю провели аналітики East-Fruit.

За їхніми даними, минулого тижня картопля в Україні подорожчала вперше від початку її збирання, в той час як в інших країнах Східної Європи істотних змін цін на ці плоди не відзначалося. Але й сьогодні оптові ціни на картоплю в Україні залишаються найнижчими серед усіх країн регіону. Купити якісну картоплю хорошої якості в українських аграріїв можна за 14 центів США за кілограм, а ще тиждень тому ціни взагалі становили 12–13 центів за кг. Для порівняння: середня відпускна ціна на картоплю в Молдові за підсумками попереднього тижня дорівнювала 21 цент за 1 кг.

Читайте: Сергій Кролевець. Квантовий стрибок

Хоча через посуху в ЄС виник дефіцит картоплі, Україна поки не може цим скористатися, тому що не має можливості експорту картоплі в Євросоюз із фітосанітарних причин. Продавати свою продукцію за кордон українські картоплярі можуть лише упаковану – після сортування і миття.

Раніше ми писали про те, що Україна збільшила експорт упакованої картоплі у 15 разів порівняно з минулим роком.