Новини / Рослинництво     12 листопада 2018 16:45

Української картоплі у світі споживатимуть у 15 разів більше, ніж раніше


За перші два місяці осені Україна експортувала понад 6,3 тис. тонн картоплі пізніх сортів. Це в 15 разів більше, ніж того року. Росту показників посприяли нижчі закупівельні ціни на картоплю, ніж у країнах СНД, а також достатньо розвинена в Україні галузь очищення й упаковки картоплі.

Такий висновок оприлюднила аналітична служба EastFruit.

Зростання експорту пізньої картоплі зумовлено кількома чинниками. Перший – ціна. Оптові закупівельні ціни на картоплю в Україні найнижчі з тих країн, охоплених моніторингом EastFruit. На сьогодні купити якісну картоплю в Україні можна за 0,13 долара за кг, тоді як у Молдові ціни досягають 0,21 долара, а в Грузії – 0,19. Другий – якість переробки. В Україні непогано розвинена сфера обробки й упаковки готової картоплі, що дозволяє експортувати цю, значно дорожчу, продукцію в інші країни.

Від травня – початку картопляного сезону – Україна поставила на зовнішній ринок уже 11 тис. тонн картоплі, що також перевищує минулорічний показник на 3,4 %. Зауважимо, що цього року експорт картоплі розпочався в Україні пізніше порівняно з 2017-м, проте обсяги зростали з кожним місяцем і врешті вийшли на такий значний показник. Вродило, як то кажуть.

Про зростання українського експорту Landlord уже писав у своїх новинах.

Читайте: Майже 40% українського експорту – агропромисловість.

Найчастіше вітчизняну картоплю (помиту і запаковану) закуповували в Молдові. В Україні попит на такий вид продукції поки що досить невеликий. Також частими були поставки до Грузії і Білорусі. (До слова, Білорусь більше імпортувала з України ранню картоплю у травні – червні.)

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також