Новини / Фінанси     02 травня 2019 12:17

Через «ріпаковий» конфлікт з Китаєм у Канаді збільшують допомогу фермерам до $1 млн

Блокування Пекіном імпорту каноли з Канади створило серйозну проблему для фермерів, враховуючи, що Китай є найбільшим експортним ринком канадського ріпаку. У зв’язку з цим уряд Канади збільшив фінансову допомогу сільгоспвиробникам з $400 тис. до $1 млн.

Про це повідомляє Reuters.

Історія конфлікту

Китай заблокував імпорт каноли (генетично модифікованого ріпаку) з двох канадських компаній на підставі того, що в насінні було виявлено шкідників. Канада відхиляє припущення про виникнення шкідників у своїх експортних партіях каноли.

Читайте: На Марсі вирощуватимуть овочі: NASA обрала переможця в конкурсі теплиць

Канадсько-китайські зв’язки стали крижаними в грудні минулого року, коли поліцейські у Ванкувері заарештували головного фінансового директора Huawei Technologies Ltd Менг Ваньчжоу за ордером США. Слухання справи в суді відбудеться 8 травня.

Оскільки на Китай припадає близько 40% канадського експорту насіння, олії та продуктів з каноли (вартість експорту насіння до Китаю становить близько $2,7 млрд на рік), заборона боляче вдарила по виробниках. Площі під ріпаком у Канаді цього року скорочено на 7% порівняно з 2018-м, таким чином урожай ріпаку прогнозують найменший за останні три роки.

Позитивні новини для фермерів

Проте в середу, 1 травня, Міністр сільського господарства Канади Марі-Клод Бібо заявила, що у 2019 р. уряд запроваджує додаткову програму допомоги – запропонує всім фермерам до $1 млн порівняно із запланованими раніше $400 тис. Безпроцентна частина кредитів для виробників каноли зросте зі $100 тис. до $500 тис.

Міністр торгівлі Джим Карр заявив, що на початку червня вестиме торговельні переговори з Японією та Південною Кореєю про збільшення експорту ріпаку.

«Наш уряд вживає заходів як у країні, так і за кордоном, щоб знайти довготривалі рішення цієї ситуації. Ми не складемо руки, поки це питання не буде вирішено для канадських виробників», – заявив він.

Landlord раніше повідомляв про те, що через торгову війну між США та Китаєм американські фермери втрачають $12 млрд доходу.

Фото на заставці: Фермери вивантажують канолу під час збирання врожаю на фермі Баррі Ланга (Reuters)

Тваринництво        08 серпня 2019 15:35

АЧС у Китаї знищила 50% племінних свиней

Експерти прогнозують, що через епідемію АЧС ціни на свинину в Піднебесній можуть злетіти на 70%.

Про це повідомляє УНН з посиланням на pigprogress.net.

Африканська чума свиней поширилася на всі, без винятку, провінції Китаю та знищує поголів’я. І це є глобальною загрозою, бо в Китаї зосереджено близько половини світового поголів’я свиней, і Китай є виробником 50% свинини у світі. Він же є її головним споживачем.

Читайте: Cargill скорочує виробництво кормів у Китаї через АЧС

Вірус АЧС вперше був зафіксований у Китаї в минулому році минулого року. В Україні ж спалахи АЧС фіксують протягом 6 років.

Як повідомляв раніше Landlord, нещодавно на Житомирщині зареєстрований новий спалах АЧС у диких свиней.

Поділися

Політика        07 серпня 2019 11:04

Не Китаєм єдиним: Трамп простягнув руку допомоги фермерам США

Адміністрація Доналда Трампа надасть підтримку американським фермерам, якщо це буде потрібно, аби вони не постраждали від загострення торговельної війни з Китаєм.

На вислови політиків у світлі останніх протистоянь між Китаєм та США звернула увагу у Твіттері Карен Браун,  відомий американський оглядач агроринку.

Епкономіст Лоуренс Кудлоу, телеведучий і радник Дональда Трампа з економічних питань заявив, що адміністрація Трампа надасть допомогу американським фермерам, якщо це буде необхідно.

Читайте: Потяг із кукурудзою, виробленою у США за 150 років, може обмотати землю 86 разів – Карен Браун

Президент США Доналд Трамп, дійсно, пообіцяів підтримку фермерам, ось цитата з його вислову:

«За останні два роки вони засвоїли те, що наші великі американські фермери знають, що Китай не зможе зашкодити їхній роботі, тому що їхній президент стояв поряд з ними, і зробив те, що не зробив би жоден інший президент – І я зроблю це знову в наступному році, якщо буде потрібно!»

Як повідомляв Landlord раніше, Китай призупиняє імпорт сільгоспродукції із США. Так у Піднебесній відповіли на погрози Дональда Трампа щодо впровадження нових мит.

Поділися

Політика        05 серпня 2019 17:00

Китай призупиняє імпорт сільгоспродукції із США

Державні компанії Китаю отримали вказівку від уряду: призупинити імпорт сільгосппродукції з США. Так у Піднебесній відповіли на погрози Дональда Трампа щодо впровадження нових мит.

Про китайську відповідь Трампу пише Вloomberg.

Видання зазначає, що при цьому Китай дозволив своїй валюті юаню впасти до реклордного мінімума за останні понад 10 років.

Ці кроки, швидше за все, ще більше розлютили Трампа, який розкритикував Пекін за несправедливе управління своєю валютою і за невиконання обіцянок купити більше врожаю в США, пише видання.

Читайте: Фермери США отримають $16 млрд компенсації збитків унаслідок торгової війни

Міжнародні ринки уже відреагували на черговий виток загострення торговельної війни між США та Китаєм. Так, фондові ринки і валюти країн, що розвиваються знизилися через побоювання, що тривалий конфлікт між наддержавами чинитиме тиск на глобальне економічне зростання. У той же час, захисні активи, включаючи ієну, казначейські облігації США і золото, виросли.

Експерти побоюються, що торговельна війна ще більше розхитає ситуацію на ринку.

Як повідомляв Landlord раніше, місяць тому Китай погоджувався на жест доброї волі, розглядаючи можливість придбання деяких сільськогосподарських продуктів із США. Йшли перемовини.

Поділися

Трейдинг        29 липня 2019 15:43

Своя правда: Пекін заявляє про мільйонні закупівлі американської сої, у США – інші дані

Китайські державні ЗМІ заявляють, що США відвантажили кілька мільйонів тонн сої до Китаю після того, як у червні відбулися зустрічі лідерів двох країн, хоча дані уряду США свідчать, що обсяг був набагато меншим.

Про це повідомляє Reuters.

За даними Міністерства сільського господарства США, всього 1,02 млн т сої було відправлено до Китаю за період від зустрічі на G20 28 червня до тижня, що закінчився 18 липня, останньої дати, за яку є дані. Очікується, що цього тижня будуть опубліковані нові відомості.

Читайте: АМКУ може покарати ритейлерів: інформацію збирають серед виробників продуктів

Державний телеканал CCTV, посилаючись на Комісію з національного розвитку та реформ Китаю та Міністерство торгівлі, заявив, що з 19 липня Китай звертався із запитами до американських постачальників щодо закупівлі сої, бавовни, свинини, сорго та іншої сільськогосподарської продукції, і деякі продажі були здійснені.

«Поки американська сільськогосподарська продукція буде за розумною ціною та гарної якості, очікується, що будуть нові закупівлі», – йдеться у повідомленні.

Джим Хуан, незалежний консультант з питань сільського господарства, 29 липня заявив, що закупівлі будуть здійснюватися «державними компаніями та іншими основними гравцями, виходячи з цін і фактичного попиту на продукцію. Тож процес не буде таким швидким».

Минулого тижня міністр сільського господарства США Сонні Пердью заявив, що Китай взяв на себе зобов’язання придбати 20 млн т сої, але він не уточнив терміни.

Landlord раніше повідомляв про те, що американський уряд виплатить фермерам, які зазнали збитків унаслідок торгової війни між США та Китаєм, компенсації у розмірі $15–150 за 1 га. Загальна сума допомоги становитиме $16 млрд.

Поділися

Фінанси        29 липня 2019 09:39

Фермери США отримають $16 млрд компенсації збитків унаслідок торгової війни

Американський уряд виплатить фермерам, які зазнали збитків унаслідок торгової війни між США та Китаєм, компенсації у розмірі $15–150 за 1 га. Загальна сума допомоги становитиме $16 млрд.

Про це повідомляє Укрінформ.

За інформацією Independent, фермери південної частини країни отримають більше, ніж у середньозахідних регіонах. І в цьому полягає основна відмінність у розподілі дотацій порівняно з минулим роком: сума допомоги визначатиметься залежно від географічного положення, а не від урожаю.

Міністр сільського господарства Сонні Пердью вважає такий розподіл виправданим, оскільки, за його словами, американські фермери постраждали від торгових суперечок непропорційно.

Читайте: Європейські фермери отримають допомогу ЄК у зв’язку з посухою

Відзначено, що програма охоплює 29 сільськогосподарських культур, і для отримання права на компенсації, фермери мають посадити урожай до 1 серпня.

Джерело наголошує, що саме фермери, які є базовим електоратом Дональда Трампа,  зазнали найбільших втрат через торгову війну між США та Китаєм.

Landlord раніше повідомляв про те, що США на сьогодні утримуються від підвищення тарифів на китайські товари, а Китай купуватиме американські сільськогосподарські продукти. Таку заяву зробив Дональд Трамп після зустрічі на саміті G20 із Сі Цзіньпіном.

Фото: Reuters

Поділися
Показати ще