Новини / Фінанси     02 травня 2019 12:17

Через «ріпаковий» конфлікт з Китаєм у Канаді збільшують допомогу фермерам до $1 млн

Блокування Пекіном імпорту каноли з Канади створило серйозну проблему для фермерів, враховуючи, що Китай є найбільшим експортним ринком канадського ріпаку. У зв’язку з цим уряд Канади збільшив фінансову допомогу сільгоспвиробникам з $400 тис. до $1 млн.

Про це повідомляє Reuters.

Історія конфлікту

Китай заблокував імпорт каноли (генетично модифікованого ріпаку) з двох канадських компаній на підставі того, що в насінні було виявлено шкідників. Канада відхиляє припущення про виникнення шкідників у своїх експортних партіях каноли.

Читайте: На Марсі вирощуватимуть овочі: NASA обрала переможця в конкурсі теплиць

Канадсько-китайські зв’язки стали крижаними в грудні минулого року, коли поліцейські у Ванкувері заарештували головного фінансового директора Huawei Technologies Ltd Менг Ваньчжоу за ордером США. Слухання справи в суді відбудеться 8 травня.

Оскільки на Китай припадає близько 40% канадського експорту насіння, олії та продуктів з каноли (вартість експорту насіння до Китаю становить близько $2,7 млрд на рік), заборона боляче вдарила по виробниках. Площі під ріпаком у Канаді цього року скорочено на 7% порівняно з 2018-м, таким чином урожай ріпаку прогнозують найменший за останні три роки.

Позитивні новини для фермерів

Проте в середу, 1 травня, Міністр сільського господарства Канади Марі-Клод Бібо заявила, що у 2019 р. уряд запроваджує додаткову програму допомоги – запропонує всім фермерам до $1 млн порівняно із запланованими раніше $400 тис. Безпроцентна частина кредитів для виробників каноли зросте зі $100 тис. до $500 тис.

Міністр торгівлі Джим Карр заявив, що на початку червня вестиме торговельні переговори з Японією та Південною Кореєю про збільшення експорту ріпаку.

«Наш уряд вживає заходів як у країні, так і за кордоном, щоб знайти довготривалі рішення цієї ситуації. Ми не складемо руки, поки це питання не буде вирішено для канадських виробників», – заявив він.

Landlord раніше повідомляв про те, що через торгову війну між США та Китаєм американські фермери втрачають $12 млрд доходу.

Фото на заставці: Фермери вивантажують канолу під час збирання врожаю на фермі Баррі Ланга (Reuters)

Читайте також