Новини / Фінанси     26 лютого 2019 15:22

Через підвищення тарифів УЗ бізнес втрачатиме 11,7 млрд грн на рік – ЄБА

Експерти ЄБА підрахували, що в результаті запланованого механізму підвищення тарифів УЗ на вантажоперевезення вартість транспортування вантажів зросте на 23%, і це призведе до того, що бізнес додатково витрачатиме 11,7 млрд грн у рік.

Про це повідомляє Обозреватель.

Якщо тарифи УЗ різко підвищать, бізнес переходитиме на автомобільні транспортування вантажів. Таку заяву зробила ЄБА, звернувшись до Міністерства інфраструктури, АТ «Укрзалізниця» і Державної регуляторної служби з проханням не затверджувати механізм підвищення тарифів шляхом індексації на рівень зростання цін у промисловості.

Читайте: УЗ здаватиме в оренду через ProZorro 40% вагонів замість 5% запланованих

Експерти відзначають, що 50% витрат Укрзалізниці йде на зарплати, які не прив’язані до зростання цін у промисловості. За даними Асоціації, у 2018 р. вартість напіввагонів, що належать Укрзалізниці, зросла приблизно в 4 рази, тоді як у приватних структурах – лише вдвічі.

В Асоціації стверджують, що з бізнесом не консультувалися про те, як підвищувати ціни, внаслідок чого монополіст фактично може отримати право необмежено піднімати тарифи.

Як повідомляв Landlord, протягом 2018-го фактична вартість перевезення зерна УЗ збільшилася на 60-70%. Зокрема, зросли ціни на такі складові як оренда та перевезення продукції в зерновозах, додаткові коефіцієнти й розцінки «Укрзалізниці».

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також