Новини    07 грудня 2021 18:00

Через холодну весну недобір урожаю малини становив до 40% — експерт

Подібний феномен спостерігала вперше за 15 років

Цьогоріч в Україні була рекордна ціна на малину, але після піку завжди настає спад. Про це повідомляє AgroPortal.ua.

«Урожайність як літньої, так і ремонтантної малини знизилася через холодну весну цього року. Недобір урожаю був на рівні 20−40%. Також був неврожай в основних світових виробників малини — Сербії та Польщі. Це викликало ріст попиту на європейському ринку», — коментує агроном, консультантка з ягідних культур Центру фермерських компетенцій Ірина Кобринець.

За словами агронома, ягоду забирали будь-яку, невідсортовану, з пліснявою, навіть невеликими партіями та ціна все одно була висока. Переробників влаштовувала різна якість ягоди, на свіжому ринку попит був не великий.

«Подібний феномен спостерігала вперше за 15 років. Польща, Сербія “оговтаються” наступного року або через рік. Краща урожайність може бути і на внутрішньому ринку. Зросте площа нових насаджень, багато малини в приватному секторі», — зауважує експертка.

Однак, не всі виграли на високій ціні. Великі переробники, заготівельники, які цього року закупили багато сировини, зараз не знають, що з нею робити тому що європейські партнери не хочуть купувати малину за такою ціною.

Раніше Landlord повідомляв, що експортні ціни на заморожену малину встановили історичний рекорд.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...