Новини    13 листопада 2021 14:46

Експортні ціни на заморожену малину встановили історичний рекорд

На заморожену малину росте як попит, так і ціни

У серпні цього року Україна встановила історичний рекорд щомісячного експорту замороженої малини. Тільки лиш за останній місяць вітчизняні виробники продали на світовий ринок 5,6 тис. тонн заморожених ягід, заробивши $21,5 млн. Ще одним досягненням стала середня ціна експорту цієї – $3,6 за кг. Про це повідомляє east-fruit.com.

На заморожену малину росте як попит, так і ціни. Попередні рекорди були встановлені у вересні та серпні, тоді експорт збільшився на 44%.

Причиною такого “малинового буму” економісти називають різке зростання світової інфляції внаслідок надмірної емісії всіх ключових валют. Впливає навіть відсутність робочої сили та фахівців.

“Насправді заморожена малина – це дуже маленький у глобальному масштабі продукт. Міжнародна торгівля замороженою малиною становить менш як $1 млрд або близько 0,05% міжнародної торгівлі продовольством та 0,7% усієї плодоовочевої торгівлі. Її популярність зросла останніми роками саме завдяки її дешевизні”, – вважає Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Раніше Landlord повідомляв, що Україна займає 5-те місце за обсягами експорту ягід (малини, смородини, порічки, ожини) серед найбільших експортерів даної продукції у світі. Це принесло в державний бюджет 44 млн гривень.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...