Новини / Фінанси     19 жовтня 2021 08:12

В Україні за рік ціна на цукор зросла на 92%

Країна втрачає позиції у світових рейтингах виробників

Згідно з офіційними даними Держстату, середня споживча ціна цукру в Україні у вересні була 28,69 гривень. А рік тому – у вересні 2020 року в середньому він коштував 14,94 гривень. На цьому наголосив екс-голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко.

Він зазначив, що зараз в Україні працює 28 цукрових заводів.

“Обсяги цукроваріння у нас лише скорочуються, країна втрачає позиції у світових рейтингах виробників. І це не дивно, враховуючи відсутність державної промислової політики. Подальші ж перспективи взагалі катастрофічні. Для цьогорічного сезону цукроваріння українським заводам потрібно закупити не менше 300 мільйонів кубів природного газу”, – зазначає Прокопенко.

Читайте: У ДПЗКУ заявили, що не припинили, а знизили обсяги експорту зернових

За даними Асоціації – цукровики перебувають на межі нерентабельності. Фермери витрачають понад 42 тис. грн на гектар посіву цукрових буряків. При середній врожайності 48 т/га та ціні 1,2 тис. грн/т буряків, їх вирощування не є рентабельним, говорить Прокопенко.

Для збереження національної цукрової промисловості підприємці пропонують передбачити в Держбюджеті дотацію для виробників цукрових буряків у розмірі 150 грн/т. Сума цієї дотації розраховуватиметься пропорційно обсягу проданої сировини. На підставі цього МінАПК розраховує суму бюджетної дотації, яка підлягає виплаті виробнику сировини та перераховується на його рахунок органами Казначейства.

Нагадаємо Landlord раніше розповідав, що «Астарта» продовжує перероблювати імпортований цукор-сирець. 

Джерело: Андрій Прокопенко/facebook.com

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також