Новини    13 жовтня 2021 12:48

На Вінничині арештовано майно Іллінецького цукрозаводу – Голос України

Офіційних пояснень причин простою посадовці не називають

У рамках кримінальної справи накладено арешт на майно підприємства за не розпочату роботу.

Шість цукрозаводів Вінницької області повинні приступити до роботи в новому виробничому сезоні. П’ять з них переробляють буряки — у Гайсині, Крижополі, Томашполі, Хмільнику і Юзефо-Миколаївці — тільки в Іллінцях не пролунав сигнал про початок цукроваріння. Офіційних пояснень причин простою посадовці не називають. Автору публікації вдалося дізнатися з власних джерел, що на поля заводу доставили на переробку частину сировини, підприємство вирощує її на орендованих землях. Однак розпочати переробку не вдалося.

Читайте: В Україні хочуть збільшити штрафи за шкоду екології

Співрозмовник, який попросив не називати себе, розповів, що цукроварам не вдалося отримати банківський кредит для плати за природний газ. Непроста ситуація склалася на заводі ще торік. Після завершення виробничого сезону завод зіткнувся з намаганням рейдерського захоплення підприємства і виробленого цукру.

Так, адміністрація звернулася із заявами у поліцію, прокуратуру. Було порушено кримінальне провадження. За таких умов, зрозуміло, жоден банк не ризикне позичати гроші. Тож вирощені буряки продадуть на один з працюючих заводів. Бо в Іллінцях точно не варитимуть цукор.

“Досудове розслідування триває дотепер. Кримінальне провадження відкрито за статтею 206 Кримінального кодексу України “Протидія законній господарській діяльності“. У рамках розслідування накладено арешт на майно підприємства. Вирішується питання про оголошення підозри особам, причетним до вчинення протизаконних дій”, — говорить прес-офіцер обласної поліції Вадим Кобзар.

Іллінецький цукрозавод уже зазнав значних втрат. Корені нинішнього року вродили набагато краще, ніж торік. У середньому збирають на круг понад 50 тонн, приблизно на 10 тонн більше на кожному гектарі у порівнянні з показником 2020 року.

Станом на 11 жовтня 2021 року на кагатні поля п’яти працюючих заводів доставили понад 0,5 млн тонн сировини. Вироблено майже 90 тисяч тонн цукру.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що Нацполіція знищила найбільшу в історії плантацію нарковмісних рослин.

Джерело: Голос України

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...