За останні 30 років експорт української пшениці набирає обертів на ринках Близького Сходу та Північної Африки, і зараз експортери виходять на традиційно австралійські ринки Південно-Східної Азії, включаючи Індонезію, Філіппіни та В’єтнам.
Про це Костянтин Литвинський, головний виконавчий директор Kernel Holding, повідомив на щорічному форумі Grains Industry у Вашингтоні, передає УкрАгроКонсалт із посиланням на австралійські джерела.
За його словами, за 10 років частка світового експорту зерна України збільшилася з 4,3% до 12%, що, за словами Литвинського, обумовлено підвищенням доходів. Експорт пшениці, кукурудзи та ячменю в країні збільшився з 9 млн тонн у 2006-2007 роках до 45 млн тонн у 2016-2017 роках.
Тим часом зерновий кит – Австралія, – експортувала 11 млн тонн пшениці, кукурудзи та ячменю в 2006-2007 роках та 33 млн тонн у 2016-2017 роках.
Литвинський стверджує, що виробництво пшениці в Україні продовжуватиме зростати на тлі агрономічної модернізації, а це дозволить покращити врожайність, а також реструктурувати агрохолдинги, інвестувати в логістику та покращити якість зерна.
Утім, основною перешкодою для виробництва пшениці в Україні є «небажання налагодити залізничну інфраструктуру» або ж стимулювати приватні компанії інвестувати в залізничні перевезення.
Експерти Австралійського інноваційного центру експорту зерна назвала Україну «скромною загрозою» австралійським експортерам пшениці, але перерахувала потенційну загрозу як велику.
За деякими прогнозом, нинішні 62 млн тонн врожаю зерна в Україні протягом десятиліття зростуть до 102 млн тонн.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!