Новини / Рослинництво / Фінанси     08 лютого 2022 13:12

Чайківський розповів, на які продукти треба знижувати ставку ПДВ в першу чергу

У першу чергу знижувати ставку ПДВ потрібно на соціальні продукти — молоко, яйця, хліб, м'ясо, масло та овочі

В Україні необхідно зменшити ставку ПДВ для продуктів харчування до нуля. А головне завдання влади – щоб на полицях магазинів продукти подешевшали на 20%. Про це в інтерв’ю AgroPolit.com розповів секретар аграрного комітету, депутат “За майбутнє” Іван Чайківський.

За його словами, зменшення ПДВ до нуля для виробників харчів та загалом аграріїв – це боротьба уряду за те, щоб населення отримувало дешевші продукти, вироблені всередині країни.

Підписуйтеся на LANDLORD у Telegram: тільки найголовніші новини

“Якщо український фермер чи підприємець виробляє валовий внутрішній продукт для внутрішнього ринку – йому потрібно допомогти. І не тому, що він має заробляти. Окрім доступних продуктів для українців, така підтримка – це створення нових робочих місць, модернізація виробництва, витіснення імпорту та, зрештою, продовольча безпека нашої країни. Адже щоб виростити, наприклад, петрушку, потрібна величезна кількість людей (виробництво, транспортування, торгівля – і так далі)”, – говорить Чайківський.

Читайте також: У Раді зареєстрували законопроєкт щодо нульової ставки ПДВ для продуктів харчування

“Головне завдання – щоб на полицях магазинів продукти подешевшали на 20%”

За його словами, влада має зменшити ставку ПДВ для продуктів харчування до нуля, а за пів року встановити її до 7% на весь ланцюжок виробництва готової харчової продукції.

“Хоча можна фінально зупинитися на позначці нуль, але тоді це чітко треба прописувати на весь виробничий ланцюг (ставка має стосуватися виробника сировини і її переробника), щоб кінцева ціна продукту на прилавках магазинів зменшилася на ці 20% ПДВ. Наше головне завдання – щоб на полицях магазинів продукти подешевшали на 20%. Це покращить купівельну спроможність громадян та конкурентоспроможність нашої агропродукції на зовнішніх ринках”, – пояснив Чайківський.

Він наголосив, що у першу чергу знижувати ставку ПДВ потрібно на соціальні продукти — молоко, яйця, хліб, м’ясо, масло та овочі.

“Чому сьогодні на яблуко не знизити ПДВ до нуля? Чому не зробити нуль на усю зелень? Хіба виробники чи державний бюджет від цього сегменту отримують надприбутки? Ні. Але ми бачимо, як на них зростають ціни”, – підсумував політик.

Як раніше повідомляв Landlord, Польща знизила до нуля ставки податку на додану вартість (ПДВ) на продукти харчування та енергоресурси. Відповідне рішення підписав президент Польщі Анджей Дуда. Зазначається, що продавці продуктів повинні будуть з 1 лютого 2022 року змінити у своїх магазинах налаштування фіскальних касових апаратів — так, щоб нараховувати 0% ПДВ на молоко, яйця, фрукти й овочі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також