Новини / Політика     10 вересня 2021 14:16

Близько 0,5% ВВП країни йде на підтримку аграріїв – Роман Лещенко

Міністр агрополітики назвав три ключові зміни у механізмі держпідтримки для аграріїв

4,5 млрд грн влада вкладає в підтримку малих і середніх агровиробників. Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко.

“Раніше величезні дотації отримували саме агрохолдинги. Тепер ми поставили обмеження – до 60 млн грн в одні руки, в тому числі з огляду на пов’язаних осіб. Річ у тім, що в холдинги зібрані сотні юридичних осіб, кумулятивно вони отримували від держави мільярди гривень підтримки. Ми це змінили і зробили так, щоб малі та середні виробники не мали прямого контакту з чиновниками. Подав документи – отримав компенсацію кредитної ставки, купив вітчизняного виробництва техніку – отримав компенсацію. Тобто не потрібно стояти в чергах. Паралельно ми запускаємо IT-рішення – ДАР”, – розповів Роман Лещенко.

Читайте: У цих злочинів немає терміну давності – міністр агрополітики про розграбування землі

Також він зазначив, що влада відрізала доступ агрохолдингам до масової скупки землі, коли зафіксували, що іноземці зможуть купувати землю лише в разі, якщо на всеукраїнському референдумі за це проголосує народ. Агрохолдинги в основній масі своїй працюють через іноземні компанії і кінцевими бенефіціарами є нерезиденти України, додав міністр.

По-третє, як підкреслив міністр, держава надала фінансові інструменти для викупу землі малим і середнім виробникам.

Фактично близько 0,5% ВВП країни йде на підтримку аграріїв. “І наше завдання підтримувати саме тих товаровиробників, які працюють на землі”, – резюмував Роман Лещенко.

Раніше Landlord розповідав, що міністр агрополітики назвав середню ціну за гектар. 

Джерело: “Гордон”

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також