Новини / Логістика     14 лютого 2022 09:05

Блокування Чорного моря Росією. Мінінфраструктури дало рекомендації торговельним суднам

Росія грубо порушує норми міжнародного права

В Україні завершуються роботи щодо визначення морського коридору для безпечного плавання суден у зв’язку з незаконним закриттям морського району для проведення бойових навчань Російською Федерацією у виключній морській економічній зоні України. Про це повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури.

Через небезпеку плавання на підходах до морських портів Одеської затоки торговельним суднам рекомендовано використовувати морський коридор у районі Дністровської банки між західною межею району навчань РФ та південно-східним краєм Дністровської банки.

На національних морських навігаційних картах України № 3201 та № 3407 вказано глибини у цьому районі за результатами гідрографічних робіт 2017 року. Відповідно до цих промірів глибини становлять від 15 до 22 метрів.

Суднам, які прямують до портів Одеської затоки рекомендовано при плаванні дотримуватись ізобати глибин 20 метрів, яка вказана на чинних навігаційних картах.

«У ситуації грубого порушення Російською Федерацією норм міжнародного права, наше завдання — попереджати ризики, захищати критичну інфраструктуру, а також забезпечувати повноцінне виконання наших торговельних зобов’язань.
Ми робимо наразі все, щоб не допустити будь-які спроби блокування української логістики, зокрема морем чи небом. Саме економічна та соціальна стабільність в країні є найкращим інструментом протидії інформаційній війні, зокрема сіянню паніки» — заявив міністр інфраструктури Олександр Кубраков.

Нагадаємо, блокада “скасовується”, адже Росія скасувала навчальні стрільби військово-морського флоту, у зв’язку з якими перекривалася південна частина Азовського моря та доступи до українських портів Бердянськ та Маріуполь.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також