Новини / Фінанси     15 вересня 2022 14:19

Названо найуспішнішу программу для кредитування аграрного бізнесу в Україні


Найбільше кредитів аграрні підприємства в Україні отримали за програмою уряду “Доступні кредити 5-7-9%”. З початку її дії у лютому 2020 року та станом на вересень 2022 року агросектор отримав 46,8 тисячі кредитів на 138 млрд грн загалом.

Навіть війна не заважає кредитуванню – так, минулого тижня агросектор отримав 96 кредитних угод на 456 млн грн, повідомляє Міністерство економіки України.

Як розподіляються види отриманих кредитів:

  • антикризові кредити – 59,7 млрд грн;
  • рефінансування попередньо отриманих кредитів – 28,7 млрд грн;
  • підтримка діяльности аграрного сектору – 19,4 млрд грн;
  • подолання наслідків війни (антивоєнні) – 18,6 млрд грн;
  • інвестиційні цілі – 11 млрд грн;
  • поповнення обігових коштів торгівельних компаній – 972,6 млн грн.

За частотою використання найбільше кредитів узяли підприємства зі сфері сільского господарства (51%). Друга за розміром частка кредитів видана підприємствам торгівлі, виробництва та промислового перероблення (38%). Серед регіонів за сумами погоджених та виданих кредитів – у лідерах Львівська, Харківська, Дніпропетровська, Одеська, Київська, Вінницька області та м. Київ.

Наразі урядова програма “Доступні кредити 5-7-9%” дозволяє підприємцям залучати до 60 млн грн однією сумою. Процентна ставка на період дії воєнного часу + 1 місяць після його закінчення складає 0%.

Нагадаємо, що уряд під час війни подовжив програму кредитування малого бізнесу “5-7-9”.

Також нагадаємо, що у проєкті державного бюджету на 2023 рік, який 13 вересня презентував Кабінет міністрів України, немає грошей на державну підтримку агросектору.

АНТОН КОРЖ

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також