Новини / Клімат     31 липня 2020 13:01

Серпень в Україні буде теплішим за норму, але з опадами

Метеорологи прогнозують, що за середніх показників дощів, температура у серпні буде вищою на норму на 1-2 градуси, а на частині території країни збережеться посуха

У серпні 2020 року в Україні очікується місячна кількість опадів в межах 33-84 мм за місяць, а в Карпатах і територіях, прилеглих до них – до 122 мм. Це відповідає показникам середніх значень, отриманих під час багаторічних спостережень. Про це повідомили в українському гідрометеорологічному центрі.

За словами метеорологів, середніми показниками для серпня в Україні вважається кількість опадів за місяць у південній частині країни 27-59 мм, в Карпатах та на Прикарпатті – до 145 мм, а на решті території – 35-76 мм.

Читайте: Бізнес має працювати, а не ходити по чиновниках – Роман Лещенко 

При цьому, за прогнозом гідрометеорологічного центру, середня місячна температура передбачається 19-24° тепла (в горах 16-17° тепла), що на 1-2° вище середніх багаторічних значень.

За даними спостережень, нормальними вважаються умови за яких середньомісячна температура повітря складає 17-20° тепла, на півдні та південному сході країни – 21-23°, а в гірських районах – 11-16° тепла. Абсолютний максимум температури повітря серпня становить 34-41°, у Луганській області місцями до 42°, в гірських районах – 26-33°. Абсолютний мінімум серпня – 1-7° тепла в середньому по Україні, а наприкінці місяця можливі навіть заморозки на поверхні ґрунту, крім південних та більшості центральних областей.

До речі, за оновленими даними системи дистанційного зондування Землі з космосу (ДЗЗ), прогноз посухи зберігається для західних, частини північних і центральних областей.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, як посуха 2020 року вплинула на сільське господарство у Польщі.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також