Новини / Логістика     02 листопада 2022 17:24

Більш ніж половина українського зерна, експортовано сухопутним коридором — МЗС Франції

Європа продовжує свої "‎коридори солідарності"‎ через континент

Попри ускладнену ситуацію, Європа продовжує імпорт українських зернових сухопутним коридором. Про це заявила міністр закордонних справ Франції Катрін Колонна у Twitter.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Зі свого боку, Європа продовжує свої “‎коридори солідарності”‎ через континент. Понад половину українських зернових, необхідних для продовольчої безпеки світу, змогли залишити Україну таким шляхом”‎, — йдеться у дописі

Водночас дипломатка зауважила, що росія має переглянути своє рішення про вихід із “‎зернової угоди”‎.

Читайте також: У Литві закликали “обійти шантаж росіян” та забезпечити військовий супровід суднам з українським зерном.

“Зупинивши участь у зерновій угоді, росія посилює світову продовольчу кризу, спричинену її агресією проти України. Вона має переглянути це рішення, яке має важкі наслідки”, — пояснила Колонна.

Нагадаємо, на дев’ятому місяці повномасштабного російського вторгнення в Україну Франція разом з колегами в ЄС опрацьовують сухопутний маршрут для експорту українського зерна.

Агресор програє на полі бою і намагається шантажувати світ, створюючи гострий дефіцит продовольства в країнах Азії та Африки. Тож в ПрАТ “Українське Дунайське пароплавство” ще з літа наполегливо і системно розвивали проєкт “Дунайський зерновий шлях”.

Президент Володимир Зеленський закликав інвестувати в український експорт. Інвестування в український експорт може стати надприбутковим, запевнив він.

Загалом, зараз Україна перебудовує модель своєї економіки із сировинної на продовольчу. В умовах війни така перебудова необхідна.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також