Новини    18 вересня 2022 21:35

Безос поступається місцем другої найбагатшої людини світу бізнесмену з Індії

Адані обігнав індійця Мукеша Амбані зі списку найбагатших людей Азії в лютому, у квітні його статки перевалили за $100 млрд, а останні два місяці перевершили багатство Білла Гейтса і француза Бернара Арно

Гаутам Адані, індійський магнат, який цього року піднявся в рейтингу багатства з шаленою швидкістю, випередив Джеффа Безоса і став другою найбагатшою людиною світу.

Адані, який розпочав рік як №14 в рейтингу Bloomberg Billionaires Index, зараз має статки в 146,8 мільярдів доларів, що поступається лише Ілону Маску (263,9 мільярдів доларів). Акції його флагмана Adani Enterprises Ltd. цього тижня зросли до рекорду, а деякі з компаній його групи піднялися більш ніж на 1000% з 2020 року, пише Bloomberg.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Статки Адані

На початку 2022 року Гаутам Адані посідав лише 14 місце у глобальному рейтингу мільярдерів. Однак упродовж року папери його флагманської компанії Adani Enterprises подорожчали до рекордного рівня.

На закритті ринку Національної фондової біржі Індії (NSE) ціна паперів Adani Enterprises склала 3702,2 індійські рупії за акцію (+116,6% з початку року).

Статки Безоса

Статки Джеффа Безоса знизилися до $145,8 млрд після відкриття основних торгів у Нью-Йорку на тлі загального зниження фондового ринку США, повідомляє Bloomberg. А статки Адані в той самий час оцінювалися в $146,9 млрд, що зробило його другим за рівнем багатства людиною планети: він поступається тільки главі Tesla і SpaceX Ілону Маску зі статками $260 млрд.

Адані обігнав індійця Мукеша Амбані зі списку найбагатших людей Азії в лютому, у квітні його статки перевалили за $100 млрд, а останні два місяці перевершили багатство Білла Гейтса і француза Бернара Арно.

60-річний Адані кинув коледж, щоб спробувати щастя в алмазній промисловості Мумбаї на початку 1980-х років, а потім звернувся до вугілля та портів. Відтоді його конгломерат розширився на все: від аеропортів до центрів обробки даних, цементу, медіа та зеленої енергії, зосереджуючись на сферах, які прем’єр-міністр Нарендра Моді вважає ключовими для досягнення довгострокових економічних цілей Індії. 

Індійський магнат, який пообіцяв пожертвувати 7,7 мільярда доларів на соціальні цілі, також зміг піднятися в рейтингу багатства завдяки тому, що багато технологічних підприємців на вершині, наприклад Гейтс, збільшили свої благодійні внески. 

Зокрема Безос виділив 10 мільярдів доларів на боротьбу зі зміною клімату та пожертвував гроші Смітсонівському національному музею авіації та космосу.

Нагадаємо, десять найбагатших людей світу за час пандемії коронавірусу – тобто в період з березня 2020 року до листопада 2021 року – подвоїли свій статок з 700 млрд до 1,5 трлн доларів.

Колишній глава Twitter розповів про пораду, яку отримав від Джефа Безоса. Він користується нею понад 10 років.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...