Новини    21 січня 2022 12:10

За час пандемії найбагатші люди світу подвоїли свої статки

Уряди закачали в економіку мільярди, проте більша частина (цих грошей. - ред.) залишилася у людей, які особливо виграють від курсів акцій

Десять найбагатших людей світу за час пандемії коронавірусу – тобто в період з березня 2020 року до листопада 2021 року – подвоїли свій статок з 700 млрд до 1,5 трлн доларів. Про це йдеться в доповіді об’єднання благодійних організацій Oxfam, передає DW.

Всі мільярдери разом за вищезгаданий період примножили свій стан сильніше, ніж за 14 років, що передували пандемії, йдеться далі в документі. За даними Oxfam, 55 000 найбагатших людей на планеті з 2019 по 2021 рік збільшили свої статки на 14%. Для порівняння: світове багатство за цей період зросло на 1%.

“Прірва між найбагатшими та рештою людства, таким чином, драматично розширилася”, – констатують автори доповіді.

До пандемії коронавірусу близько половини населення планети, або 3,2 млрд людей жили у злиднях. До сьогодні це число збільшилося на 160 млн, констатують в Oxfam. Оскільки економіка менш забезпечених країн ще не відновилася від наслідків пандемії, найсильніше від втрати доходу постраждали 20% найбідніших людей.

“Для мільярдерів пандемія стала золотою лихоманкою. Уряди закачали в економіку мільярди, проте більша частина (цих грошей. – ред.) залишилася у людей, які особливо виграють від курсів акцій”, – заявив референт Oxfam Мануель Шмітт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...