Новини / Технології     24 лютого 2019 09:04

Бавовна може зупиняти кровотечу: вчені США розробили унікальну технологію

Учені з відділу сільгоспдосліджень США розробили неткану бавовняну марлю, яка швидко зупиняє кровотечу і сприяє загоєнню ран. Новий продукт випускають під назвою TACgauze. Він виготовляється виключно з бавовни, вирощеної у США, і призначений для американських військових.

Про це повідомляє на своєму сайті Міністерство сільського господарства США.

Технологію розробили вчені з відділу сільськогосподарських досліджень USDA в Новому Орлеані.

Марлю виготовляють із сирого, невибіленого бавовняного волокна. Оскільки волокно не очищається і не вибілюється, ліпіди, віск та пектин у зовнішній «кутикулі» бавовни залишаються неушкодженими. Це важливо, оскільки вчені довели роль «кутикули» у стимулюванні вироблення організмом факторів, що сприяють зсіданню крові.

Читайте: Ріст вегетаріанства: Індія імпортуватиме бобові із Запоріжжя

У дослідженнях, проведених Університетом співдружності Вірджинії (VCU), оцінили кровоспинні властивості розробленого волокна: нова марля активізувала зсідання крові швидше, ніж вибілені бавовняні марлеві тканини, і залишала в рані менше ворсу.

Ще один плюс: нова марля з бавовни вивільняє невеликі кількості перекису водню, які допомагають активувати ранозагоювальні клітини у пошкодженій ділянці.

Ці досягнення привели до появи нового продукту, відомого як TACgauze, нещодавно випущеного компанією H&H. Стерильна марля легша й має кращі абсорбційні властивості, ніж традиційні тканини, і може бути використана в низці надзвичайних обставин: на полі бою, при аваріях, при масових ураженнях у разі стихійних лих, при подіях у віддалених місцях.

TACgauze виготовляється виключно з бавовни, вирощеної, обробленої та упакованої в США, з умовою продажу федеральним клієнтам – американським військовим.

На фото: хімік USDA-ARS Вінс Едвардс досліджує комп’ютерну модель ферментної моделі, використовуваної при розробці перев’язувального матеріалу на основі бавовни.

Landlord раніше публікував інфографіку, яка дає уяву, скільки світ витрачає на дослідження та розробки. Інфографіка витрат на у різних країнах наочно демонструє, що США та Китай продовжуватимуть постійне протистояння в економічному контролі над рештою світу.

Фото: USDA

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також