Новини / Фінанси     18 квітня 2022 12:49

Банкрутство рф є лише питанням часу – Урсула фон дер Ляєн

З кожним тижнем санкції все глибше проникають в російську економіку.

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн вважає, що дефолт рф – лише питання часу. Вона закликала надати Україні якнайшвидше зброю, аби пришвидшити завершення війни. Про це голова Єврокомісії заявила в інтерв’ю виданню Bild.

Вона наголосила, що Україна має отримати усю необхідну їй зброю, аби впоратися із ворогом.

Урсула фон дер Ляєн додала, що країни-члени зобов’язані надати зброю у найкоротші терміни, аби пришвидшити завершення боротьбу проти рф.

“Україна може виграти війну, адже мужність і стійкість України вражають”, – зазначила глава Єврокомісії.

За її словами, з кожним тижнем санкції все глибше проникають в російську економіку: експорт до рф впав на 70%. 700 російських літаків втратили ліцензію через відсутність запчастин та оновлень програмного забезпечення. Сотні великих компаній і тисячі експертів відвертаються від країни. За поточними прогнозами, валовий внутрішній продукт рф впаде на 11%.

“Національне банкрутство рф – це лише питання часу. Цією війною Путін руйнує власну країну та майбутнє її народу”, – резюмувала Урсула фон дер Ляєн.

ЧитайтеАгентство Moodyʼs знизило рейтинг Росії до переддефолтного рівня

Нагадаємо, повний дефолт в іноземній валюті став би першим у РФ за більш ніж сторіччя, коли лідер більшовиків Володимир Ленін відмовився від виплати за облігаціями, випущеними царським урядом.

Перший за століття зовнішній дефолт РФ виглядає майже неминучим після чергового жорстокого тижня для фінансів країни. Міністерство фінансів РФ припинило виплати доларових боргів з рахунків в американських банках, посиливши свої обмеження щодо країни. Потім, коли спроба оплати в твердій валюті була заблокована, рф порушила умови двох облігацій, виплативши інвесторам рублі замість доларів, пише ділове видання Bloomberg.

Раніше Landlord повідомляв, що інфляція в рф може перевищити 20% вже 2022 року.

Аналітики американської фінансової корпорації Morgan Stanley прогнозують, що дефолт у рф може бути оголошений вже 15 квітня. 

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також