Новини / Фінанси     11 квітня 2022 12:53

Зовнішній дефолт рф майже неминучий – Bloomberg

Востаннє дефолт РФ у 1998 році був за внутрішнім боргом, із зовнішнього боргу - після революції 1917 року.

Перший за століття зовнішній дефолт рф виглядає майже неминучим після чергового жорстокого тижня для фінансів країни. Міністерство фінансів рф припинило виплати доларових боргів з рахунків в американських банках, посиливши свої обмеження щодо країни. Потім, коли спроба оплати в твердій валюті була заблокована, рф порушила умови двох облігацій, виплативши інвесторам рублі замість доларів, пише ділове видання Bloomberg.

Згідно з даними ICE Data Services, облігації країни вже торгуються глибоко на проблемній території, і страхування боргу тепер передбачає майже 90% ймовірність того, що дефолт відбудеться цього року.

Востаннє дефолт РФ у 1998 році був за внутрішнім боргом, із зовнішнього боргу – після революції 1917 року. S&P оголосили рф вибірковим дефолтом після того, як 4 квітня вона використала рублі для здійснення платежу за доларовими облігаціями.

Все ще залишається невизначеність щодо того, що буде далі, і не можна виключати подальші повороти.

Доларові облігації, які обслуговувалися в рублях цього тижня, мають 30-денний пільговий період, що дає міністру фінансів рф Антону Силуанову час знайти обхідний шлях або висунути свій аргумент, що це не дефолт, оскільки платіж було здійснено технічно. Цього тижня він сказав, що рублі, перераховані замість доларів, можуть бути конвертовані для кредиторів, щойно буде послаблено заморожування резервів.

Тим часом фінансовий світ чекає офіційного рішення щодо того, чи відбулася подія дефолту.

Нагадаємо, інструменти, які використовувалися для підтримки рубля, аналітики видання порівнюють із валютою потьомкінського села – фальшивими фасадами однойменного князя, котрий намагався обдурити імператрицю катерину II, щоб вона думала, що російські села процвітають.

Раніше Landlord повідомляв, що інфляція в росії може перевищити 20% вже 2022 року

Також стало відомо, що рф планує заборонити продавати зерно “недружнім країнам”, про це заявив Дмитро Медведев, заступник голови Ради Безпеки рф.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також