Bailey’s представив нову паперову пляшку, виготовлену на 90% з паперу, з тонким пластиковим вкладишем і фольговою прокладкою, інформує newfood.
Розроблена у співпраці з PA Consulting і PulPac, пляшка підлягає утилізації у звичайних паперових потоках, без необхідності відокремлювати інші матеріали.
Вихідними нові 2000 пляшок у форматі міні-Bailey’s (80 мл) компанія Diageo тестувала на фестивалі Time Out Festival в Барселоні. Розробник прагнув упевнитися в зручності транспортування та якості взаємодії споживачів з матеріалом.
Президент з питань сталого розвитку Diageo Еван Ендрю вважає, що паперова упаковка потребує “прогресу, а не досконалості”.
Diageo планує випустити паперові пляшки у великих масштабах у 2025 році, щоб задовольнити зростальну потребу споживачів у стійких, екологічних продуктах.
Технологія Dry Molded Fiber, як запевняють її розробники, є першим промисловим методом, який перетворює поновлювані рослинні волокна на дійсно екологічну упаковку. Нова технологія використовує дерева або рослинні волокна, вирощені у стійкій системі, як сировину, перетворюючи їх на повністю переробну і компостовану упаковку. Матеріалом для перероблення можуть виступати, наприклад, трави, ячмінь або целюлозні відходи.
Зауважується, що технологія продукує на 80% нижчі порівняно з пластиком і вологим формуванням викиди CO2. Сухий процес також знижує використання води та енергії, що призводить до вищого показника сталості та нижчої вартості.
Раніше стало відомо, що світовий ринок водоростей, який у 2021 році оцінювався майже у 14 млрд євро, у 2028 році сягне понад 22 млрд євро. Їх використовують для промислових цілей, а також для харчового споживання.
Особливу увагу на розвитку ринку водоростей зосереджує ЄС. У 2022 році Європейська комісія опублікувала план дій щодо збільшення виробництва морських водоростей та пошуку нових можливостей їх застосування.
Дослідницький проєкт, який отримав фінансування ЄС для розробки нових продуктів на основі морських водоростей, триватиме до 2026 року. Його очолює Олавур Грегерсен, співзасновник компанії Ocean Rainforest, яка з 2010 року є піонером у вирощуванні морських водоростей та зосереджує свою діяльність на Фарерських островах (є автономним районом Данії та знаходяться на півночі Атлантичного океану між Шотландією, Норвегією та Ісландією).
Нагадаємо, світовий ринок водоростей, який у 2021 році оцінювався майже у 14 млрд євро, у 2028 році сягне понад 22 млрд євро. Їх використовують для промислових цілей, а також для харчового споживання, передає newfood.
Ізраїльський виробник біорозкладаної упаковки Tipa, створив нове пакування для Великої Британії, Європи, США та Австралії.
Американські дослідники з Університет штату Південна Дакота, використали відпрацьовану кавову гущу для створення біорозкладаної харчової упаковки.
З 1 липня 2023 року набули чинності положення нового указу, що забороняє продаж у Франції неперероблених фруктів і овочів у пластиковій упаковці. Цей новий указ було опубліковано в Journal Officiel 21 червня, через шість місяців після того, як перший законопроєкт було скасовано Conseil d’Etat (Державною радою).
Указ про заборону на пластикову упаковку, яка також виключає використання пластикових стяжок, завдав справжнього удару по сектору овочів та фруктів.
Нова технологія дозволить виробникам, роздрібним торговцям і споживачам у режимі реального часу визначити, чи вміст герметичної харчової упаковки безпечний, не відкриваючи її, що допоможе уникнути дорогих та тривалих лабораторних досліджень.
Інноваційна технологія пакування, яку винайшли в Ізраїлі, не лише допомагає зберігати овочі, але й зменшує кількість харчових відходів.
Український екостартап Releaf Paper, який розробив унікальну технологію виготовлення упаковки з опалого листя, до кінця 2024 року планує запустити завод у Франції потужністю переробки 10 тис. т сировини на рік.
Компанія Maglio Companies випустила на ринок багаторазові пакети для тривалого зберігання кавуна.
Компанія Ecovative відкрила доступ до свого патенту для всіх компаній і окремих осіб у Європі, які хочуть використовувати її інноваційний матеріал на основі міцелію, для упаковки або створення нових продуктів
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!