Новини / Рослинництво     23 грудня 2021 14:30

Азійські трейдери зіштовхнуться з дефіцитом якісної пшениці з Австралії

Сильні опади призвели до значного зниження якості зернової у пшеничному поясі

У першій половині 2022 року очікується скорочення постачання високоякісної пшениці, через погодні умови в Австралії, від якого постраждав п’ятий за величиною експортер пшениці у світі, який постачав високоякісні зернові до країн Південно-Східної Азії. Про це пише Agriagency.com.ua.

За словами експертів, світові ціни на пшеницю через брак високоякісної пшениці, ймовірно, залишаються високими у першій половині 2022 року.

Повідомляється, що Австралія отримає рекордний урожай у розмірі 35-37 млн т пшениці у 2021/22 МР. Проте, сильні опади спричинені кліматичним явищем Ла-Нінья у листопаді, призвели до значного зниження якості зернової у пшеничному поясі.

Очікується, що частка борошномельного сорту австралійської пшениці знизиться приблизно до 35%-45% у 2021/22 МР, з раніше отриманих 65%-70% у 2020/21 МР.

Зазначається, що азійський трейдери стурбовані поставками борошномельної пшениці з високим вмістом протеїну. Оскільки австралійські постачальники намагаються пшеницю вищого сорту змішати з нижчими сортами, щоб встановити на неї вищі ціни.

Експерти кажуть, що залишається незрозумілим ступінь сегрегації між борошномельною та кормовою пшеницею. Це пов’язано з тим, що занадто складно точно визначити австралійський стандартний білий сорт пшениці. Цьогоріч зернову можуть змішувати до 9% за вмістом білка, якщо буде потрібно.

Раніше Landlord повідомляв, що посуха в Україні та Росії загрожує розвитку озимини.

Владислава Михайленко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також