Новини / Рослинництво     09 березня 2021 11:25

Прогноз валового збору зерна в Україні на 2021 рік – 75 млн т

Мінекономіки оприлюднило перший прогноз посівних площ та валового збору основних культур у 2021 році. Оцінка міністерства виглядає досить суперечливою

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України оприлюднило перший офіційний прогноз посівних площ та валового збору зернових та олійних культур українським агросектором у поточному році.

«Беручи до уваги теперішній стан озимих культур, кількість опадів, які випали за зиму, і наявність вологи, сьогодні ми можемо зробити прогноз виробництва основних сільськогосподарських культур. За попередніми підрахунками, очікується, що цьогорічний врожай зернових досягне рекордного показника 2019 року – 75 млн тонн. Кількісна оцінка очікуваного виробництва олійних культур на рівні 19,1 млн тонн», – написав на своїй сторінці Facebook заступник міністра економіки Тарас Висоцький.

За наведеними даними, загальна площа під зерновими та олійними сільськогосподарськими культурами цього року складе 24,2 млн га, що на 0,3 млн га більше, ніж у 2020 році.

ЧитайтеЗакупівельні ціни на пшеницю в Україні знизились на 400 грн/т

Таким чином, виробництво зернових і зернобобових у 2021 році в Україні, за очікуваннями міністерства, повинне зрости майже на 10 млн тонн – з 65,5 млн тонн до 75,1 млн тонн. Такий приріст пояснюється, як вдалими у порівнянні з попереднім роком погодними умовами для озимих культур, так і суттєвим збільшенням площі під посівами пшениці – до 6,9 млн га (на 400 тис га більше, ніж у 2020 році). Це і має забезпечити майже половину приросту валового збору – прогнозується, що пшениці буде зібрано 29,5 млн тонн (проти 25,1 млн тонн минулого року). Оцінка виглядає досить суперечливою з огляду на динаміку ринку олійних, де ціни б’ють рекорд за рекордом. Є певні сумніви щодо готовності аграріїв відвести додаткові площі саме під яру пшеницю.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграрний комітет ВР підтримав план фінансування аграріїв у 2021 році.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також