Новини / Політика     07 квітня 2021 11:30

Група компаній «Астарта» спростувала звинувачення АМКУ у ціновій змові

У «Астарті» наполягають, що надали вичерпну інформацію щодо обґрунтування зміни цін на цукор у 2020 році і сподіваються, що АМКУ відмовиться від звинувачень

У групі компаній «Астарта» офіційно спростували звинувачення у ціновій змові з ТОВ «Радехівський цукор», яке було висунуто Антимонопольним комітетом України 5 квітня 2021 року.

Нагадаємо, АМКУ повідомив про початок розслідування проти групи компаній «Астарта» та ТОВ «Радехівський цукор» за ознаками антиконкурентних узгоджених дій на ринку первинної реалізації білого цукру (бурякового). Як зазначено у повідомленні Комітету, з вересня 2020 року дві вказані компанії синхронно підвищували оптово-відпускні ціни і до листопада минулого року вартість цукру зросла в середньому на 48%. У АМКУ вважають, що об’єктивних причин для такої динаміки не було.

Разом з тим, як підкреслила Лілія Тімакіна, директор з юридичних питань «Астарта», «компанія з повагою та розумінням ставиться до запитів Антимонопольного комітету. Такого роду розслідування проводяться державним регулятором на постійній основі, зокрема і у період підвищення цін на ту чи іншу продукцію. Низький врожай минулого року очікувано вплинув на ціни усіх продовольчих товарів».

ЧитайтеАМКУ підозрює «Астарту» та «Радехівський цукор» у цінової змові

Вона також повідомила, що тільки у 2020 році, компанія надала вичерпну інформацію на 5 офіційних запитів від АМКУ та його територіальних відділень з вимогою про надання відповідної інформації за 2018/2019 та 2019-2020 маркетингові роки, а також за періоди вересень – листопад 2019 року і листопад 2020 року. Після аналізу  службовими особами АМКУ  наданих документів та пояснень, були зняті будь-які питання.

«Астарта» є публічною компаніє і на постійній основі розкриває всю інформацію своїм стейкхолдерам. Ми нічого не приховуємо, завжди відкриті до співпраці і готові в подальшому надати державному регулятору будь-які документи, що підтверджують факт відсутності порушень діючого конкурентного законодавства. Глибоко переконана, що після надання нами роз’яснень та  документів, Антимонопольний комітет України відмовиться від будь-яких з висунутих звинувачень» – наголосила Лілія Тімакіна.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що вартість оренди землі у Запорізькій області у 2021 році становить 1,06 тис грн/га.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також