Новини / Політика     28 травня 2020 10:59

Андрій Заріпов: аграрне страхування необхідно пов’язати з програмами державної підтримки

Треба запропонувати аграріям широкий перелік тарифів та умов страхування, що дасть змогу стабілізувати аграрну економіку держави

Розвиток аграрного страхування в Україні не можливий без синхронізації із державними програмами підтримки агровиробників і страхування повинне стати обов’язковою умовою отримання виробником бюджетних коштів. Про це під час онлайн-дискусії «Де гроші для аграріїв» розповів Андрій Заріпов, експерт з питань агрострахування проекту IFC «Розвиток фінансування аграрного сектору в Східній Європі та Центральній Азії»

Захід було організовано компанією ЛІГА:ЗАКОН у партнерстві з виданням LANDLORD за підтримки LIGA360 – екосистеми хмарних ІТ- продуктів для бізнесу.

«Я вже давно відслідковую ситуацію в аграрній галузі і неодноразово попереджав як страхові компанії, так і агровиробників про високу ймовірність виникнення такої ситуації із загибеллю посівів, яка трапилася у цьому році», – стверджує Андрій Заріпов.

За його словами готовність страхових компаній працювати на цьому ринку є досить високою, як за рівнем спеціальних експертиз, так і наявністю кваліфікованих кадрів.

Читайте: Олена Нероба: Ціни на пшеницю зростають, на відміну від кукурудзи

«Так, агрострахування дуже цікавий ринок і він однаково потрібен усім сторонам. Однак за нинішнього стану справ ні про які 80% застрахованих посівів не може бути й мови. Агровиробник не хоче страхуватися і справа не в ціні – у нас просто немає культури страхування. У США запроваджували її із 30-років минулого століття і станом на 1996 рік страхуванням було охоплено всього лише 20%. Нинішнього показника 80% там було досягнуто завдяки тому, що обов’язкове страхування стало умовою отримання фермерами держпідтримки», – наголошує Андрій Заріпов.

Відповідно, на думку експерта цей досвід доцільно було б поширити на Україну, запропонувавши аграріям широкий перелік тарифів та умов страхування. Це дасть змогу стабілізувати аграрну економіку держави.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що законопроект про аграрне страхування винесений на публічне обговорення.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також