Двадцять областей розпочали посівну ярих культур. Станом на 21 березня в Україні засіяно 214,5 тис. га зернових та зернобобових культур (3,8%). З них – 29 тис. га пшениці(11,8%), 117,3 тис. га ячменю (14,3%), 53,1 тис. га гороху (33,2%) та 10,6 тис. га вівса (6,5%).
Про це повідомила пресслужба Мінагрополітики.
Читайте також: Цьогоріч посівні площі під кавунами зростуть утричі
Найбільше посіяли аграрії таких областей:
- на Одещині – всього 56,7 тис. га. З них 2,8 тис. га пшениці, 28,2 тис. га ячменю, 20,7 тис. га гороху та 1,3 тис. га вівса;
- у Миколаївській області – 1,5 тис. га пшениці, 24,8 тис. га ячменю, 15,3 тис. га гороху та 0,5 вівса;
- у Кіровоградській – 4,2 тис. га пшениці, 9,7 тис. га ячменю та 5,8 тис. га гороху;
- у Дніпропетровській області – 3,9 тис. га пшениці, 8,65 тис. га ячменю та 2,83 тис. га гороху;
- На Полтавщині – 4,8 тис. га пшениці, 18,3 тис. га ячменю, 0,9 тис. га гороху та 1,4 тис. га вівса
- у Тернопільській – 2,6 тис. га пшениці, 10,4 тис. га ячменю, 1,5 тис. га гороху та 1,1 тис. га вівса;
- на Вінниччині – 3,3 тис. га пшениці, 2,8 тис. га ячменю та 2,3 тис. га гороху.
Крім того, на Київщині розпочали сівбу соняшнику.
Нагадаємо, сільгоспвиробники з Дніпропетровської області отримали дозвіл на проведення цілодобової сівби під урожай-2024 без обмежень через комендантську годину.
У південних регіонах України (Херсонщина, Одещина та Миколаївщина) аграрії минулого тижня почали контрактувати пальне під посівну.
На Одещині аграрії вже розпочали третю весняну посівну в умовах збройної агресії рф. Відповідно до структури посівних площ під урожай 2024 року необхідно посіяти 789,4 тис. га ярих сільськогосподарських культур, поінформували у Департаменті аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА.
Читайте також: Серед головних викликів посівної 2024 року: нестача кадрів та саперів
Варто відзначити, що у 2024 році будуть збільшені, у порівнянні з минулим роком, посівні площі зернових, технічних, овочевих, баштанних та кормових культур.
За інформацією управління розвитку агропромислового комплексу та земельних відносин Хмельницької ОВА, окремі господарства Кам’янець-Подільського та Хмельницького районів почали сівбу ранніх ярих зернових культур. Наприклад, ярого ячменю посіяно на площі 2,3 тис. гектарів та овес на 0,2 тис. гектарів. Загалом було посіяно 2,5 тис. гектарів ярих культур, що становить 1% від запланованих обсягів посіву ранніх зернових культур.
На Буковині посів ранніх ярих сільгоспкультур розпочали в Дністровському та Чернівецькому районах області.
За даними Чернівецької ОВА у Фейсбуці, на сьогодні посіяно 0,6 тис. гектарів ярого ячменю та 0,2 тис. гектарів пшениці ярої, що становить відповідно 4,3% та 7,4% від прогнозу.
В обласній адміністрації Буковини вказують, що у 2024 році планується посіяти ярі культури на площі 223,2 тис. гектарів, включаючи ярі зернові та зернобобові культури, технічні та олійні культури, кормові культури, овочево-баштанні культури та картоплю.
У Херсонській області аграрії вже посіяли ярий ячмінь на площі 1 тисяча гектарів та горох на 660 гектарах. Про це повідомив перший заступник начальника Херсонської ОВА Дмитро Бутрій.
Бутрій також зазначив, що загальна площа посівів у Херсонській області очікується на рівні 153 тис. гектарів на 2024 рік. Це включає ярі зернові та зернобобові культури, технічні культури, баштанні, картоплю та овочі.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!