Новини / Фінанси     12 червня 2019 13:41

АМКУ визнав Group DF монополістом на ринку азотних добрив

Антимонопольний комітет України визнав групу компаній Group DF, засновником якої є Дмитро Фірташ, монополістом на ринку реалізації азотних добрив. АМКУ зафіксував факти, які можуть свідчити про зловживання Group DF монопольним становищем.

Про це повідомляє БізнесЦензор.

Глава АМКУ Юрій Терентьєв на своїй сторінці у Фейсбук написав, що АМКУ за результатами проведеного розслідування відправив попередні висновки 4 компаніям із Group DF (трьом заводам, які виробляють мінеральні азотні добрива, а також НФ «Трейдінг Україна»).

Суть висновків сформульовано у двох положеннях:

  1. Група має ознаки монопольного становища на загальнодержавному ринку первинної реалізації азотних мінеральних добрив.
  2. Зафіксовано факти, які можуть свідчити про зловживання монопольним становищем.

Об’єктом зловживань з боку вказаних компаній АМКУ вважає зв’язок між сировиною (газом) і кінцевим продуктом (мінеральними добривами): «Вартість газу становить близько 70% у собівартості виробництва аміачної селітри».

Читайте: Ректор, журналістка та пастир: кого веде Аграрна партія в Раду

За словами Юрія Терентьєва, ціна газу, який надходив на заводи, що виробляють добрива,  була істотно завищеною, і це своєю чергою призводило до завищення вартості азотних добрив. Ціну на газ завищували, перепродуючи його всередині Group DF.

«Юридично такі дії можна кваліфікувати як зловживання монопольним становищем через штучне обмеження виробництва добрив», – резюмує глава АМКУ.

Усі 4 компанії Group DF отримали матеріали із результатами розслідування ще 24 травня і наразі вже надіслали клопотання про ознайомлення із матеріалами справи. АМКУ може можуть оштрафувати Group DF, а також змусити до поділу хімічних активів групи.

Landlord раніше повідомляв про те, чому українським добривам важко конкурувати з імпортними. Свою точку зору висловив Сергій Москаленко, генеральний директор ПрАТ «Дніпровський завод мінеральних добрив» під час зборів Союзу хіміків України.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також