Новини / Політика     11 червня 2019 15:08

Ректор, журналістка та пастир: кого веде Аграрна партія в Раду

9 червня відбувся XXI позачерговий з’їзд Аграрної партії, на якому оголосили список кандидатів на вибори у Верховну Раду. Усього до когорти делегатів від АП увійшло 179 осіб, а список неочікувано очолив епатажний ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський.

Нещодавній З’їзд Аграрної партії продемонстрував головну тенденції нинішніх виборів – чіткий вектор на представників шоу-бізнесу, започаткований Володимиром Зеленським. Та якщо чинний Президент увійшов у політику із незаплямованою репутацією, то ставка на Михайла Поплавського дещо викликає подив. Утім про все по черзі. Так, Landlord розбирався, хто є хто в першій п’ятірці Аграрної партії України.

№ 1. Михайло Поплавський

Агробізнес: ТМ «Поплавок»

Фото: АПУ

«Я – селюк, і цим пишаюся», – саме з такими словами пан Поплавський звернувся до своїх однопартійців під час виступу на з’їзді. З посилом ректора Київського національного університету культури й мистецтв важко сперечатися, адже імідж «головного селюка України» він напрацьовує вже кілька десятиріч. Крилаті пісні про село, численні концерти, виступи на телебаченні й радіо перетворили простого академіка з Кіровоградщини на культову особистість вітчизняної шоу-індустрії. Популярність на великій сцені принесла Поплавському й депутатський мандат, який він уперше отримав ще у 2002 році.

Нині заслужений артист України також є депутатом ВР від групи «Воля народу» та входить до Комітету Верховної Ради України з питань науки й освіти, проте останнім часом прізвище Поплавського все частіше пов’язують із гучними антикорупційними справами. Зокрема, згідно даним Руху чесно, йому закидають недостовірне заповнення декларації (начебто не зазначив іномарки та квартиру на 100 кв м), афери з Київським національним університетом культури й мистецтв (шахрайські афери та владні зловживання), нецільове використання земельних ресурсів та ін.

Щодо агросфери, то й тут Поплавський далеко не чужа людина. Шоумен створив бізнес-еко-проект – виготовлення фермерської продукції під ТМ «Поплавок», що забезпечує сировиною господарство «Ятрань-Агро». Одним із засновником якого, згідно даним аналітичної системи YouControl, є син Поплавського – Олександр. Крім того, опальний ректор володіє мережею ресторанів «Козак-холл», «Батьківська Хата» та «Вареники». У своїй декларації за 2018 рік Михайло Поплвський задекларував 27,35 млн грн сукупного доходу.

№ 2. Лілія Бортич

Агробізнес: ПП “Югро”

Депутат Чернівецької обласної ради Лілія Бортич хоч і вважається «молодим бійцем» у політиці (до Чернівецької ОДА увійшла в 2015 році), проте вже має позитивні відгуки. Бортич була однією з тих, хто активно просував закон у регіоні про децентралізацію, доволі щільно працюючи з місцевим населенням. За що депутатка отримала взаємну підтримку й нині опікується партійними справами в регіоні.

Встигла Бортич на відчути, що насправді являє собою вітчизняна політика. І допомогли їй в цьому колеги. Так, під час ефіру передачі “Діалоги” на телеканалі “Чернівецький промінь” чиновниця заявила, що на неї тиснуть, погрожують та спеціально влаштували підпал техніки на підприємстві. Й усе це депутатка АПУ отримала за критику заступника голови Чернівецької ОДА Василя Гостюка, який, на її думку, вів неналежну діяльність у сфері децентралізації. Ситуація з наїздами начебто вичерпалася, проте, чи готова до подібних ситуацій Бортич на всеукраїнському рівні? Адже правила гри у ВР набагато жорсткіші!

№ 3. Денис Марчук

Агробізнес: немає

Фото: АПУ

Заступника голови Всеукраїнської Аграрної Ради Дениса Марчука сміливо можна віднести до прогресивної молоді, яка прагне змін. Але змін не кардинальних, а конструктивних і послідовних. Експерт із питань аграрної політики та місцевого самоврядування під час свого виступу на партійному з’їзді чітко окреслив пріоритетні цілі АПУ у разі проходження до ВР: удосконалення децентралізації та розвиток села.

«Ця реформа повинна повноцінно запрацювати. Органам місцевої влади потрібно дати більше повноважень. Громадам потрібно надати право вільно розпоряджатися природними ресурсами, які їм належать», – зазначив Марчук.

Крім того, 3 номер виборчого списку АПУ зірок з неба не хапає, не володіє крупним бізнесом і не розбещений великими грошима. Утім, має незабруднену репутацію та є професіоналом в адміністративно-правовому устрої агросектору. Відтак його присутність у Раді зайвою точно не була б.

№ 4. Анна Мадей

Агробізнес: – немає

Анна очолює молодіжне крило Аграрної партії й вже має за плечима чималий кейс реалізованих соціальних проектів. В АПУ їй довіряють, бачать перспективу та вірять у її свіжий погляд щодо розвитку села в умовах урбанізації.

У політичні кола дівчина потрапила в 2014 році, очоливши Молодіжний дорадчий комітет при міському голові м. Українка, де також була членом виконавчого комітету Української міської ради. Останні 3 роки Мадей входила до Молодіжної громадської ради при голові Київської обласної державної адміністрації.

Власне, головною специфікою Анни є журналістика. Дівчина має фахову освіту, яку отримала в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка й чудово орієнтується в молодіжних політичних течіях. Утім, її обізнаність саме в дорослій політиці викликає великі запитання.

№ 5. Володимир Шушкевич

Агробізнес: – немає

Певно, найбільш дивна постать у виборчому списку АПУ до ВР. Колишній політик, який вперше потрапив до Парламенту в 1998 році, нині скандально відомий пастир Посольства Божого (всі пам’ятають Сандея Аделаджа?). Про духовну діяльність колишнього чиновника можна дізнатися на його офіційному порталі, де міститься чимало цікавої інформації. Молитви, проповіді, аншлаги на Боже слово Шушкевича – все в найкращих традиціях сучасних новаторських церков.

А як працюють молитви пастиря-Шушкевича добре запам’ятав в 2010-му тодішній Перший віце-прем’єр міністр України Андрій Клюєв, який під тиском, чи то пак, молитв, пішов на поступки тодішньому голові Духовної ради України, себто Шушкевичу, й посприяв поверненню пільг релігійним організаціям для оплати комунальних послуг. Вдячність духовника немала меж:

«Нехай Господь рясно благословить Вас і Ваші родини. Ми раді співпрацювати з Вами на ниві Божій», – саме таке повідомлення містилося в офіційному прес-релізі Володимира Шушкевича.

Важко збагнути, що саме спонукало керівництво АПУ включити у свій виборчий список пастиря-Шушкевича і яке взагалі ця людина має відношення до агробізнесу, проте наразі він входить до ТОП-5 агропартійців і цілком реально вже незабаром у його руках може опинитися реальна влада.

То чи є шанси Аграрної партії потрапити в Раду?

Ці шанси, якщо і є, то вельми примарні. Згідно з останнім дослідженням еклекторальних симпатій лідером із 48,2% є політична сила «Слуга народу». Також долають прохідний бар’єр «Опозиційна платформа – За життя» (10,7%), «Європейська Солідарність» (7,8%), «Батьківщина» (6,9%) та партія «Голос» (5,6%).

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також