Новини / Політика     11 червня 2019 15:08

Ректор, журналістка та пастир: кого веде Аграрна партія в Раду

9 червня відбувся XXI позачерговий з’їзд Аграрної партії, на якому оголосили список кандидатів на вибори у Верховну Раду. Усього до когорти делегатів від АП увійшло 179 осіб, а список неочікувано очолив епатажний ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський.

Нещодавній З’їзд Аграрної партії продемонстрував головну тенденції нинішніх виборів – чіткий вектор на представників шоу-бізнесу, започаткований Володимиром Зеленським. Та якщо чинний Президент увійшов у політику із незаплямованою репутацією, то ставка на Михайла Поплавського дещо викликає подив. Утім про все по черзі. Так, Landlord розбирався, хто є хто в першій п’ятірці Аграрної партії України.

№ 1. Михайло Поплавський

Агробізнес: ТМ «Поплавок»

Фото: АПУ

«Я – селюк, і цим пишаюся», – саме з такими словами пан Поплавський звернувся до своїх однопартійців під час виступу на з’їзді. З посилом ректора Київського національного університету культури й мистецтв важко сперечатися, адже імідж «головного селюка України» він напрацьовує вже кілька десятиріч. Крилаті пісні про село, численні концерти, виступи на телебаченні й радіо перетворили простого академіка з Кіровоградщини на культову особистість вітчизняної шоу-індустрії. Популярність на великій сцені принесла Поплавському й депутатський мандат, який він уперше отримав ще у 2002 році.

Нині заслужений артист України також є депутатом ВР від групи «Воля народу» та входить до Комітету Верховної Ради України з питань науки й освіти, проте останнім часом прізвище Поплавського все частіше пов’язують із гучними антикорупційними справами. Зокрема, згідно даним Руху чесно, йому закидають недостовірне заповнення декларації (начебто не зазначив іномарки та квартиру на 100 кв м), афери з Київським національним університетом культури й мистецтв (шахрайські афери та владні зловживання), нецільове використання земельних ресурсів та ін.

Щодо агросфери, то й тут Поплавський далеко не чужа людина. Шоумен створив бізнес-еко-проект – виготовлення фермерської продукції під ТМ «Поплавок», що забезпечує сировиною господарство «Ятрань-Агро». Одним із засновником якого, згідно даним аналітичної системи YouControl, є син Поплавського – Олександр. Крім того, опальний ректор володіє мережею ресторанів «Козак-холл», «Батьківська Хата» та «Вареники». У своїй декларації за 2018 рік Михайло Поплвський задекларував 27,35 млн грн сукупного доходу.

№ 2. Лілія Бортич

Агробізнес: ПП “Югро”

Депутат Чернівецької обласної ради Лілія Бортич хоч і вважається «молодим бійцем» у політиці (до Чернівецької ОДА увійшла в 2015 році), проте вже має позитивні відгуки. Бортич була однією з тих, хто активно просував закон у регіоні про децентралізацію, доволі щільно працюючи з місцевим населенням. За що депутатка отримала взаємну підтримку й нині опікується партійними справами в регіоні.

Встигла Бортич на відчути, що насправді являє собою вітчизняна політика. І допомогли їй в цьому колеги. Так, під час ефіру передачі “Діалоги” на телеканалі “Чернівецький промінь” чиновниця заявила, що на неї тиснуть, погрожують та спеціально влаштували підпал техніки на підприємстві. Й усе це депутатка АПУ отримала за критику заступника голови Чернівецької ОДА Василя Гостюка, який, на її думку, вів неналежну діяльність у сфері децентралізації. Ситуація з наїздами начебто вичерпалася, проте, чи готова до подібних ситуацій Бортич на всеукраїнському рівні? Адже правила гри у ВР набагато жорсткіші!

№ 3. Денис Марчук

Агробізнес: немає

Фото: АПУ

Заступника голови Всеукраїнської Аграрної Ради Дениса Марчука сміливо можна віднести до прогресивної молоді, яка прагне змін. Але змін не кардинальних, а конструктивних і послідовних. Експерт із питань аграрної політики та місцевого самоврядування під час свого виступу на партійному з’їзді чітко окреслив пріоритетні цілі АПУ у разі проходження до ВР: удосконалення децентралізації та розвиток села.

«Ця реформа повинна повноцінно запрацювати. Органам місцевої влади потрібно дати більше повноважень. Громадам потрібно надати право вільно розпоряджатися природними ресурсами, які їм належать», – зазначив Марчук.

Крім того, 3 номер виборчого списку АПУ зірок з неба не хапає, не володіє крупним бізнесом і не розбещений великими грошима. Утім, має незабруднену репутацію та є професіоналом в адміністративно-правовому устрої агросектору. Відтак його присутність у Раді зайвою точно не була б.

№ 4. Анна Мадей

Агробізнес: – немає

Анна очолює молодіжне крило Аграрної партії й вже має за плечима чималий кейс реалізованих соціальних проектів. В АПУ їй довіряють, бачать перспективу та вірять у її свіжий погляд щодо розвитку села в умовах урбанізації.

У політичні кола дівчина потрапила в 2014 році, очоливши Молодіжний дорадчий комітет при міському голові м. Українка, де також була членом виконавчого комітету Української міської ради. Останні 3 роки Мадей входила до Молодіжної громадської ради при голові Київської обласної державної адміністрації.

Власне, головною специфікою Анни є журналістика. Дівчина має фахову освіту, яку отримала в Інституті журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка й чудово орієнтується в молодіжних політичних течіях. Утім, її обізнаність саме в дорослій політиці викликає великі запитання.

№ 5. Володимир Шушкевич

Агробізнес: – немає

Певно, найбільш дивна постать у виборчому списку АПУ до ВР. Колишній політик, який вперше потрапив до Парламенту в 1998 році, нині скандально відомий пастир Посольства Божого (всі пам’ятають Сандея Аделаджа?). Про духовну діяльність колишнього чиновника можна дізнатися на його офіційному порталі, де міститься чимало цікавої інформації. Молитви, проповіді, аншлаги на Боже слово Шушкевича – все в найкращих традиціях сучасних новаторських церков.

А як працюють молитви пастиря-Шушкевича добре запам’ятав в 2010-му тодішній Перший віце-прем’єр міністр України Андрій Клюєв, який під тиском, чи то пак, молитв, пішов на поступки тодішньому голові Духовної ради України, себто Шушкевичу, й посприяв поверненню пільг релігійним організаціям для оплати комунальних послуг. Вдячність духовника немала меж:

«Нехай Господь рясно благословить Вас і Ваші родини. Ми раді співпрацювати з Вами на ниві Божій», – саме таке повідомлення містилося в офіційному прес-релізі Володимира Шушкевича.

Важко збагнути, що саме спонукало керівництво АПУ включити у свій виборчий список пастиря-Шушкевича і яке взагалі ця людина має відношення до агробізнесу, проте наразі він входить до ТОП-5 агропартійців і цілком реально вже незабаром у його руках може опинитися реальна влада.

То чи є шанси Аграрної партії потрапити в Раду?

Ці шанси, якщо і є, то вельми примарні. Згідно з останнім дослідженням еклекторальних симпатій лідером із 48,2% є політична сила «Слуга народу». Також долають прохідний бар’єр «Опозиційна платформа – За життя» (10,7%), «Європейська Солідарність» (7,8%), «Батьківщина» (6,9%) та партія «Голос» (5,6%).

Політика        25 липня 2019 10:02

Хто з лендлордів не проходить у Раду

Лендлорди-нардепи Андрій Вадатурський, Сергій Хлань та Сергій Мартиняк поступилися місцями в парламенті на своїх округах «Слугам народу». Загалом у раді не буде 7 нардепів попереднього скликання, пов’язаних з агро.

Landlord проаналізував дані Центральної виборчої комісії, яка станом на сьогоднішній ранок обробила 99,85% протоколів, і з’ясував, хто з відомих лендлордів не проходить у Раду.

Свої парламентські мандати наразі втрачають сім чинних нардепів. Так, співвласник компанії «Нібулон» Андрій Вадатурський, який раніше був обраний в Раду на виборчому окрузі № 130 (Миколаївська область), програв на своєму ж окрузі «Слузі народу» Ігорю Негулевському, директору ТОВ «Софія-Граніт».

Нардеп Ігор Бриченко член депутатської фракції  «Народний фронт»,  екс-директор компанії «Агросвіт», який теж боровся  за мандат на окрузі №130, програв гонку, як і Вадатурський.

Сергій Хлань, який до обрання в Раду минулого скликання по округу №185 працював директором сільгосппідприємства «Деметра», програв (знову ж таки на своєму окрузі)  іншому лендлорду  – Володимиру Іванову, директору з виробництва ТОВ «Агропроект-Юг», представнику партії «Слуга народу».

Сергій Мартиняк, засновник компанії «Пан Курчак», на своєму окрузі №20 (Волинська область) програв «Слузі народу» В’ячеславу Рубльову, раднику голови Волинської облради.

По багатомандатному округу у парламент не проходять чинні нардепи, пов’язані з агро:

 • Нардеп Іван Мірошниченко, член комітету ВР з питань аграрної політики та земельних відносин, який був обраний до попереднього складу Ради за списом «Самопомочі», а зараз балотувався за списком партії «Сила і честь»
 • «Юний орел» – нардеп Михайло Поплавський, лідер «Аграрної партії України» не зміг провести партію в Раду.
 • Нардеп Віталій Хомутинник, член комітету ВР з податків і митної політики, співвласник компанії «Кернел». Він був співголовою депутатської групи «Відродження», наразі балотувався від «Опозиційного блоку».

Читайте: Ринок землі: яким його бачать різні партії, що йдуть на вибори

Хто ще з лендлордів не проходить у нардепи

Ми проаналізували також ситуацію по інших округах, де балотувалися представники агробізнесу, та з’ясували, хто залишився без мандату, програвши виборчу гонку:

 • №63 (Житомирська область) – генеральний директор «Сетах» Віктор Вишнів
 • №78 (Запорізька область) – власник компанії «Зертек» Юрій Щуклін.
 • №93 (Київська область) – голова правління «Миронівський завод по виготовленню круп і комбікормів» (входить в МХП) Олександр Жукотанський.
 • №103 (Кіровоградська область) – генеральний директор «Агрофірма П’ятихатська» Олександр Поворознюк
 • №153 (Рівненська область) – директор «Ріттер Біо Агро», член «Аграрної партії України», Віктор Щербачук.
 • №161 (Сумська область) – директор «Заводу Кобзаренко», член «Аграрної партії України» Анатолій Кобзаренко.
 • №178 (Харківська область) – директор підприємства «Балаклійський молокозавод» Віталій Самусев.

По багатомандатному виборчому округу, до парламенту не проходять такі кандидати:

 • Василь Астіон, голова ради директорів і співзасновник групи компаній Dnipro Agro Group.
 • Сергій Іващук, гендиректор «Науково-виробничої агрофірми «Перлина Поділля»
 • Алекс Ліссітса, президент УКАБ.

Як повідомляв раніше Landlord, Олег Винник підтримав Аграрну партію, але й це не допомогло їй подолати бар’єр для того, щоб пройти в Раду.

Поділися

Політика        02 липня 2019 08:40

Хочу, щоб село стало європейським: Олег Винник підтримав Аграрну партію

Співак Олег Винник заявив про свою підтримку Аграрної партії України. У зв’язку з цим він вирушає в тур регіонами України разом з лідером виборчого списку АПУ Михайлом Поплавським.

Про це повідомляє прес-служба Аграрної партії України.

Заява Олега Винника прозвучала в ефірі телеканалу ZIK. Співак сказав, що йому близька ідеологія Аграрної партії, і тому він вирішив підтримати цю силу на парламентських виборах.

Олег Винник наголосив, що він сам виходець із села і пишається цим, а також мріє, щоб українське село розвивалося:

«Якби я не був із села, якби я так тяжко не працював, як працюють люди на селі, я не досягнув би таких висот і не збирав сьогодні стадіони. Мені хочеться, щоб наша сільська молодь не їхала в Європу, а навпаки, наше село стало європейським».

Тур Олега Винника і Михайла Поплавського регіонами України на підтримку АПУ розпочинається 4 липня. Перша зустріч з виборцями пройде у Фастові Київської області.

На це повідомлення вже встигли відреагувати соцмережі з притаманним їм гумором:

Landlord раніше повідомляв про те, що 9 червня відбувся XXI позачерговий з’їзд Аграрної партії, на якому оголосили список кандидатів на вибори у Верховну Раду. Усього до когорти делегатів від АПУ увійшло 179 осіб, а список очолив ректор Київського національного університету культури і мистецтв Михайло Поплавський.

Поділися

Земля        15 лютого 2019 16:14

Інвентаризація земель і заповнення реєстру майнових прав – головні умови активізації ринку землі – ВАР

Кадастрова мапа, інвентаризація резервних земель, наповнення реєстру майнових прав та вигідні шляхи фінансування фермерів здатні активізувати ринок землі. Ці кроки викладені в дорожній карті Всеукраїнської аграрної ради.

Про це заявив Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР), в ефірі «Агро ФМ».

Постійні коливання та нагнітання про те, що в Україні має бути ринок землі, але без озвучення правил, створюють ситуацію, в якій аграрії стають заручниками тих чи інших політичних інтриг. Аби цього уникнути, ВАР радить зосередитися на вирішенні першочергових проблемних моментів.

ЧитайтеНазвано ОТГ, які цього року отримають землю в комунальну власність

Серед яких – заповнення кадастрової мапи. На думку Марчука, без цього про ринок землі говорити недоцільно. Адже зараз в реєстрах є лише 60-70% від усіх земельних масивів (як приватних, так і державних). При цьому, за словами заступника очільника ВАР, по державних землях частка інвентаризованих земель сягає всього 15%.

Наступний крок – наповнення реєстру майнових прав у Мін’юсті. Адже там не відображається повною мірою, хто власник земельного наділу та хто його орендує. Така ситуація уможливлює рейдерські захоплення земель.

Також важливо, аби була проведена інвентаризація земель запасу та резерву.

«Їх зараз дуже багато, але ми до кінця не розуміємо, скільки та в якій області є цих земель», – зазначив Денис Марчук.

ЧитайтеВід запуску земельної реформи залежать нові транші Світового банку – Сіріл Мюллер

Крім того, чи не найважливішим питанням є фінансування. Адже аграрії мають розуміти, скільки коштів їм потрібно на оренду/купівлю землі, її обробіток та де їх отримати на вигідних умовах.

«Наш аграрій він знаходиться в ситуації, коли його всі кошти перебувають в обороті. Тож претендувати на дешевий кредит він не може. Сьогодні кредит у банках видають під 25-30%. Це – дуже багато. Тому зі створенням ринку землі фермер може опинитися в ситуації, коли він не зможе придбати землю», – додав заступник голови ВАР.

Як раніше повідомляв Landlord, Кабінет міністрів планує подати до парламенту законопроект про обіг земель сільськогосподарського призначення до 1 березня.

Поділися

Політика        24 грудня 2018 12:57

Вибори голів ОТГ: Аграрна Партія святкує дві перемоги

За попередніми результатами виборів голів до об'єднаної територіальної громади, які відбулися 23 грудня 2018 року, Аграрна партія здобула 2 перемоги, що є третім показником серед решти політичних сил. 

Про це звітує офіційний сайт Аграрної Партії.

Найбільшу підтримку Аграрна партія отримала у Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській та Черкаській областях, що дозволило політичній силі посісти третє місце по Україні за загальною кількістю переможців.

Читайте: У солом’яній шляпі та з вилами: Трамп став фермером і заспівав

Усього у виборчих округах від Аграрної партії було висунуто близько 1000 кандидатів на посади сільських, селищних та міських голів й депутатів місцевих рад.

Перемогу ж відсвяткувала БПП Солідарність. Представники провладної партії перемогли в 52 ОТГ по всій Україні. Друге місце посіла ВО Батьківщина – 5 ОТГ.

Раніше в.о. міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк озвучив 5 головних проблем АПК.

ФОТОАграрна партія

Поділися