Новини

Американські фермери зіштовхуються зі складнощами через рекордні запаси кукурудзи в силосах

Фермери по всій території Сполучених Штатів бідкаються з-за того, що відклали продажі кукурудзи після того, як поля зазнали посухи в травні та червні, підживлюючи очікування вищих цін і менших урожаїв. Натомість ціни впали, оскільки дощі врятували врожай. Розмір і швидкість обвалу цін вразили фермерів і залишили їхні сховища заповненими рекордною кількістю кукурудзи, передає Reuters.

Найсильніший спад ринку за десятиліття у 2023 році поширився на 2024 рік, завдавши шкоди сільській економіці США. Два роки високих цін і обмежених поставок врожаю, спричинених несприятливою глобальною погодою та руйнуваннями через війну в Україні, були швидко скасовані.

Рекордно великі врожаї в Сполучених Штатах і Бразилії, посилення конкуренції за експорт зерна зі США та обмежений внутрішній попит призвели до того, що значні обсяги кукурудзи були закриті в сховищах, підштовхнувши ціни на кукурудзу в США до найнижчого рівня з листопада 2020 року.

Десять фермерів, економістів і ринкових аналітиків заявили, що американські виробники помилилися, коли тримали кукурудзу, а не укладали контракти. Стратегія очікування вищих цін не принесла результатів, через що деякі фермери скорочують закупівлю дорогого обладнання та сіють менше кукурудзи. Інтерв’ю також демонструють складні рішення, з якими стикаються фермери, коли визначають, коли продавати в умовах потенційної втрати врожаю.

Державне агентство Єгипту із закупівлі продовольства GASC в ході проведеного тендеру закупило 120 тис. тонн кукурудзи з України, повідомляє АПК-Інформ з посиланням на інформацію операторів ринку.

Зазначається, що постачання кукурудзи здійснюватиметься у березні з порту Чорноморськ.

Кукурудза експортуватиметься від двох операторів — НІБУЛОН (60 тис. тонн) та TOI Commodities (60 тис. т).

Зауважимо, ціни на кукурудзу продовжують зниження по всьому ланцюжку постачань, інформують аналітики компанії Spike Brokers.

Стало відомо, що у 2023 році через блокування експорту сусідніми країнами головним імпортером української пшениці стала Іспанія, мовиться у матеріалі Elevatorist Аграрний експорт-2023: скільки і куди продали зерна та олії.

Трійка імпортерів української пшениці у 2023 році так:

  • Іспанія — 23% від загального експорту пшениці,
  • Туреччина — 15%,
  • Румунія — 14%.

Тоді як основним імпортером української кукурудзи залишається Китай. Частка експорту в цю країну минулого року склала майже 22% і коштувала трохи більш як $1 млрд.

Також в трійку імпортерів культури минулого року увійшли Іспанія та Румунія. Ці країни закупили 13,7% та 11,5% експортної кукурудзи-2023 на загальну суму $1,2 млрд. Роком раніше трійка головних покупців культури виглядала аналогічно.

Нагадаємо, збільшення рентабельності виробництва зернових та олійних культур можливе тільки за умов стабілізації експорту морським шляхом та відсутності перешкод через західні кордони країни, зазначив генеральний директор УКАБ Олег Хоменко під час ХV Міжнародної конференції “Ведення агробізнесу в Україні” (DoAgro23), організованої асоціацією “Український клуб аграрного бізнесу” та агенцією UCABevent.

У 2023 році імпорт кукурудзи Китаєм становив 27,13 млн тонн, що на 31,6% більше, ніж у 2022 році після рекордних показників у грудні.

Вже 19 січня у порту Одеси ціни на кукурудзу прогнозуються на рівні $158-164 за тонну, а 26 січня очікується $160-165 за тонну.

Прогнозована врожайність кукурудзи у США на 2024 рік становитиме близько 180 бушелів (4,6 тонн) на акр (0,40 га).

Станом на 24 січня 2023/24 маркетингового року обсяг експорту зернових та зернобобових культур з України склав практично 22,15 мільйона тонн. Це на 3,6 мільйона тонн, або 14% менше, ніж у відповідний період попереднього сезону.

Світовий імпорт продовольства в 2023 році сягне $1,98 трлн, що на 1,5% перевищить рекордний показник 2022 року.

Згідно з даними Продовольчої та сільськогосподарської організації Об’єднаних Націй (ФАО), у липні світові ціни на продовольчі товари  зросли на 1,3% порівняно з червнем, але все буде на 11,8% нижче рівня липня 2022 року.

У 2023 році світове виробництво зернових ООН збільшилося на 1% і досягло 2813 млн т,  повідомили в Продовольчій та сільськогосподарській  організації (ФАО).

Анна Лиса

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку