Новини    17 травня 2020 15:05

Гігантські шершні знищують популяцію бджіл у США

Найбільше постраждали пасічники штату Вашингтон. Звідки взялися азіатські комахи у Сполучених Штатах відповіді поки немає

Коли всі американські фермери думали, що у цьому році, мабуть, гірше вже бути не може, азіатські гігантські шершні з невідомої причини почали міняти звичне їм середовище проживання, пише CNN.

Американські вчені повідомляють, що небезпечні комахи вперше були помічені в Сполучених Штатах ще у грудні. Особливо багато свідоцтв про появу шершнів надходить із штату Вашингтон.

Бджолярі масово знаходять мертвих обезголовлених бджіл, що є вкрай тривожним сигналом для країни, де популяція цих життєво важливих для сільського господарства комах швидко скорочується. Зазначимо, що бджоли внесені до списку зникаючих комах США ще у 2016 р.

За словами експертів з Університету штату Вашингтон, найбільші в світі шершні мають довжину понад 5 см.

«Вони нагадують мультиплікаційних монстрів з їх величезними жовто-помаранчевими обличчями», – кажуть на факультеті ентомології в Університеті штату Вашингтон.

Читайте: Чому фермери збільшують площі під кукурудзою 

Розмах крил комахи сягає 7-9 см. Цей вид зазвичай мешкає в Кореї, Японії, Китаї та на Далекому Сході РФ. У коледжі сільськогосподарських, гуманітарних і природничих наук Вашингтонського держуніверситету припускають, що шершні прибули в США із міжнародними вантажами. Фахівці коледжу пояснюють, що найбільш руйнівною життєдіяльність шершнів є в кінці літа і початку осені, коли вони починають активно шукати джерела білка, щоб виростити королев наступного року. Шершні нападають на вулики медоносних бджіл, вбивають дорослих комах, пожирають личинки, одночасно агресивно захищаючи захоплену територію. Укуси шершнів супроводжуються впорскуванням сильного нейротоксину, вони великі і болючі, і можуть стати смертельними навіть для людини, яка не схильна до алергічних реакцій.

Сільськогосподарські чиновники штату Вашингтон просять бджолярів і жителів сільської місцевості відразу повідомляти про випадки спостереження гігантських шершнів. Для швидкого сповіщення про виявлення небезпечних комах було створено навіть спеціальний мобільний додаток.

Також пасічників суворо попереджують про небезпеку наближення до гігантських шершнів та намагань самостійно витягти їх з вуликів. Адже жало величезних комах здатне проткнути звичайний захисний костюм бджоляра.

Нагадаємо, раніше повідомлялось про те, що пасічник з Волині виводить нові породи бджіл.

Фото: Wikimedia

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...