Новини / Фінанси     26 серпня 2023 10:03

Акції “Кернелу” продовжили падіння після оголошення про залучення додаткового капіталу


Курс акцій агрохолдингу “Кернел” на Варшавській фондовій біржі з відкриття торгів у середу знизився ще на 3,6% після того, як напередодні він упав на 6,8% після оголошення компанії про рішення розпочати розміщення акцій серед кваліфікованих інвесторів, які є акціонерами компанії, з метою залучення до $60 млн.

Про це йдеться на сайті біржі, передає “Інтерфакс-Україна”.

Наразі в обігу перебувають 84,31 млн акцій, проте в проспекті майбутнього розміщення “Кернел” допустив продаж до 216 млн акцій, що разом з іншими умовами пропозиції викликало підозри міноритарних акціонерів у спробі мажоритарія Андрія Веревського розмити їхню частку.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Згідно з проспектом, заявки приймаються до вечора 28 серпня, до 31 серпня його учасники мають внести необхідний для купівлі акцій депозит, а розміщення закривається 4 вересня. При цьому в разі, якщо подана сума менша за $50 млн, рада директорів може скасувати розміщення.

“Кількість акцій і ціну випуску буде визначено в процесі формування книги заявок, організованому за правилами голландського аукціону (зі зниженням ціни), з урахуванням обмежень, що випливають зі статутного капіталу компанії”, – йшлося в повідомленні “Кернелу”.

Нагадаємо, компанія має намір використовувати виручені від розміщення кошти здебільшого для скорочення заборгованості, як того вимагають її кредитори. “Кернел” днями оцінив втрати від російських обстрілів у липні – серпні щонайменше у $32 млн, зазначивши, що на відновлення зруйнованої та пошкодженої інфраструктури в деяких випадках знадобиться щонайменше 12 місяців.

Компанія також повідомила, що, враховуючи продовження війни росії проти України, навесні 2023 року ініціювала перед кредиторами продовження терміну відстрочки погашення основної суми боргу ще на рік – до 30 червня 2024 року, але продовжує виплачувати відсотки.

Найбільший співвласник “Кернела” через Namsen Ltd. – український бізнесмен Андрій Веревський, який цього року в рамках викупу та делістингу агрохолдингу з Варшавської фондової біржі збільшив свою частку з 41,3% до 74,05%: 12 травня було викуплено 30 млн 248,449 тис. акцій із заявлених Namsen 52 млн 57,219 тис. за ціною PLN18,5 за акцію (близько $4,47 за тодішнім курсом), що виводило на загальну ціну викупу близько $136,1 млн.

Наразі компанія очікує вердикту польського регулятора на заяву про делістинг, проти якого виступає частина міноритарних акціонерів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також