Новини / Рослинництво     17 грудня 2019 12:44

Агроном із Полтавщини може сісти на 7 років за вирощування маку

Підозру у вирощуванні опійного маку на 7 млрд грн оголосили агроному з Полтавщини. Якщо прокуратурі вдасться довести, що мак мав наркотичні речовини й був посіяний незаконно, агроному підприємства «Мадег» загрожує до семи років ув’язнення.

Прокуратура Полтавської області продовжує розслідувати справу стосовно засіяних маком 230 га в Оржицькому районі на Полтавщині.

За інформацією пресслужби обласної прокуратури, колишньому головному агроному агрофірми «Мадег» повідомлено про підозру за ч. 2 ст. 310 КК України (незаконний посів та вирощування снотворного маку в кількості, що перевищує 500 і більше рослин, вчинені за попередньою змовою групою осіб). Покарання за таке звинувачення може сягати до семи років ув’язнення.

За версією слідства, агроном дозволив посів маку, що має наркотичні снотворні властивості, хоча агрофірма не мала дозвільних документів на його вирощування. Прокуратура з допомогою експертів підрахувала, що на землях агрофірми було посіяно понад 340 млн. рослин.

Однак, у цій справі не все однозначно. Як розповідають журналісти інтернет-видання «Полтавщина», 9 серпня на території Лазірківської сільської ради Оржицького району поліція виявила найбільше за всю історію незалежної України поле наркотичного маку. З посівів могли виробити 70 тонн макової соломки, що за цінами чорного ринку оцінюється в 7 млрд грн.

Керівництво агрофірми переконане у власній невинуватості й стверджує: мак вирощували для кондитерських потреб.

Читайте: Ананаси, інжир, фейхоа, папайя – 40 тис. екзотів вирощує фермер на Київщині

Агрофірма «Мадег» взяла в оренду 59 земельних ділянок загальною площею 234 га. Директор підприємства Микола Проценко придбав у фірми «Мак України» 580 кг насіння маку сорту «Грей» за 469,8 тис. грн. 1 квітня 2019-го насіння прибуло в агрофірму.

Товариство уклало договори на постачання маку з кондитерськими компаніями. Більше того, агрофірма «Мадег» збиралася укласти договір із Нацполіцією про охорону полів.

Як пояснили на агропідприємстві, після того, як з управління охорони ніхто не приїхав, вони уклали договір про охорону з приватним підприємством «ВІП-Захист 2».

У червні поліцейські обстежили поле. Експерти вказали, що сорт висіяного маку нарковмісний. Тож директора агрофірми посадили під домашній арешт, а поле переорали разом з рослинами маку.

Досудове розслідування триває. Слідчий звертався до суду з проханням продовжити ще на пів року  досудове розслідування. Мовляв, колишні директор агрофірми та агроном не з’являються на допити. Також не вдалося допитати директора товариства «Мак України», що постачало посадковий матеріал.

Але суддя Октябрського райсуду Полтави Наталія Тімошенко клопотання слідчого відхилила.

Landlord раніше повідомляв, що фермери в Індії охороняють  макові поля від папуг-наркоманів.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також