Новини / Фінанси     29 травня 2022 18:27

Аграріям вдалось залучили 31,5 млрд грн кредитів

За тиждень було залучено 3 млрд 400 млн грн кредитних ресурсів. Програма завершується 31 травня.

Станом на 25 травня аграрії залучили 31 млрд 489 млн грн кредитів, із яких за програмою портфельних гарантій 80 % – 20 млрд 297 млн грн. Позику отримали 13 016 аграріїв, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

За тиждень було залучено 3 млрд 400 млн грн кредитних ресурсів. Програма завершується 31 травня.

Так, у березні для підтримки с/г товаровиробників і успішного проведення посівної кампанії у період дії воєнного стану Уряд вніс низку змін до програми “Доступні кредити 5-7-9%”. Вони, зокрема, передбачають можливість отримання пільгових кредитів під 0 % річних із гарантією від Уряду на рівні 80%. Так, для отримання такого фінансування покриття заставою становитиме лише 20 % від суми кредиту, інші 80% забезпечуються гарантією із боку держави. Загальний термін програми – шість місяців, але Мінагрополітики розглядає можливість її продовження.

Бухгалтерських документів та розшифровок від аграріїв банки, як правило не вимагають, – тільки стандартну звітність. У заставу можна оформити майно клієнта або поручителя, обладнання, транспортні засоби, нерухоме майно, а також основні засоби, що купуються коштом. За останніми змінами, до предмета застави було також включено зерно як основну заставу.

Лідерами з кредитування є такі регіони: Кіровоградська область (4 млрд 81 млн грн), Київська (3 млрд 370 млн грн), Вінницька (2 млрд 916 млн грн), Дніпропетровська (2 млрд 522 млн грн), Одеська (2 млрд 480 млн грн). Також понад 1 млрд грн залучили Волинська, Львівська, Полтавська, Тернопільська, Харківська, Хмельницька, Черкаська, Чернігівська області.

Нагадаємо, Кабінет Міністрів ухвалив постанову про додаткове виділення понад 2,3 мільярда гривень для реалізації змін щодо пільгового кредитування підприємців сільськогосподарської галузі у межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”. 

24 травня постановою №621  Кабінет Міністрів України затвердив Порядок проведення конкурсного відбору компанії з добору персоналу, яка здійснює відбір кандидатів на посади незалежних членів ради Фонду часткового гарантування кредитів у сільському господарстві, та компанії з добору персоналу, яка рекомендує розмір винагороди членам ради Фонду, що є одним із ключових нормативно-правових актів для старту роботи Фонду.

Стало відомо, що Уряд підтримує сільськогосподарських товаровиробників в умовах воєнного стану в межах Державної програми “5-7-9”.

Раніше Landlord повідомляв, що Україна має у пріоритеті відновлення експорту зерна та проведення посівної кампанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також