Новини / Рослинництво     04 січня 2019 13:29

Аграріям спростили отримання права на сорти рослин – 6 нововведень у законодавстві

У 2018 році законотворці прийняли кілька нормативно-правових актів у сфері охорони права на сорти рослин, що мають зробити ведення їх реєстру прозорим. Серед нововведень - інструкція з надання зразків для експертизи, правила подачі документів для проведення експертизи та бланки заяви. 

Про це повідомляє Мінагрополітики.

6 нововведень у законодавстві, які мають спростити процедуру набуття права на сорти рослин та зробити ведення реєстру сортів рослин відкритим та прозорим:

1. Створено інструкцію з надання зразків для експертизи. Цю процедуру визначено наказом Мінагрополітики № 576 “Про затвердження Інструкції щодо забезпечення дослідними зразками експертизи заявки на сорт рослин”.

2. Затверджено бланки заявки та правила подання документів для проведення експертизи на сорт рослин – регулює наказ Мінагрополітики № 110 «Про затвердження Правил складання та подання заявки на сорт рослин», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 05 липня 2018 року за № 781/32233.

3. Узгоджено порядок ведення реєстру заявок на сорти рослин. Усі зацікавлені особи зможуть отримати інформацію про нові сорти (Постанова № 757 «Про затвердження Порядку ведення реєстру заявок на сорти рослин»).

4. Узгоджено порядок ведення реєстру патентів на сорти рослин, що забезпечить безпечний обіг насіння та посадкового матеріалу. (Постанова № 755 «Про затвердження Порядку ведення реєстру патентів на сорти рослин»).

5. Узгоджено процедуру вмоги зразків посадкового матеріалу, що має покращити процедуру отримання прав на сорти рослин. (Постанова № 756 «Про затвердження Порядку затребування зразків посадкового матеріалу батьківських компонентів об’єкта заявки»).

6. Затверджений порядок ведення Державного реєстру сортів рослин, що має забезпечити прозорість реєстрації нових сортів рослин в Україні. (Постанова Кабміну № 774 «Про затвердження Порядку ведення Державного реєстру сортів рослин, придатних для поширення в Україні»)

Читайте: Україна увійшла в трійку найбільших постачальників курятини в ЄС

Раніше LANDLORD публікував 5 нововведень, які полегшили життя садівникам та виноградарям.

Читайте також