Новини / Фінанси     19 лютого 2020 08:43

Аграріям повернуть спецрежим ПДВ – Роман Лещенко

У профільних міністерствах України вже створені робочі групи, які розробляють документи для повернення аграріям спецрежиму ПДВ.

Про це заявив Роман Лещенко, Уповноважений президента України з питань землі, під час міжнародного конгресу з рослинництва Top Crops, повідомляє Голос.

Спочатку спецрежим ПДВ необхідно повернути в тваринництво, а потім у рослинництво, заявив Роман Лещенко.

“У нас почалося скорочення поголів’я скота в тваринництві. Якщо ми не повернемо спецрежим ПДВ, ми втратимо тваринництво. Зараз створені робочі групи при профільних міністерствах, які працюють над цим питанням”,  – повідомив Уповноважений президента України з питань землі.

Обсяги надходження податків від агросектору були значно вищі, коли діяв спецрежим ПДВ, вважає Лещенко.

Читайте: Ліквідація спецрежиму ПДВ пожвавила ринок сільгосптехніки

Під час дискусії фермери Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР) навели статистичні дані, що свідчать: після скасування спецрежиму ПДВ дохідність аграрного сектору в Україні зменшилася на 43%. Фермери ВАР відзначили: від скасування спецрежиму ПДВ виграли лише кілька великих гравців аграрного ринку.

Дехто з учасників дискусії заявив, що скасування спецрежиму ПДВ негативно відбилося на усій галузі, навіть на рослинництві.

“На мою думку, спочатку спецрежим ПДВ необхідно повертати в тваринництво, а потім в рослинництво, – заявив Роман Лещенко. – Коли діяв спецрежим ПДВ, аграрії знали: ми працювали за безналом, чим більше ти купуєш, тим більше накопичуєш (коштів), тим більше вкладаєш і розвиваєш (бізнес)”.

Роман Лещенко також анонсував можливе повернення міністерства агрополітики, яке було реорганізовано в 2019 році й стало частиною міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. Лещенко сказав, що “президент погодився, що міністерство агрополітики треба відновити”. Щоправда, додав: не знає, коли це станеться.

Landlord раніше повідомляв, що аграрії відчули нестачу коштів через скасування спецрежиму відшкодування ПДВ.

Читайте також