Новини    01 грудня 2017 12:53

Аграрії відчули нестачу коштів через відміну спецрежиму відшкодування ПДВ


На поточну діяльність аграріїв негативно вплинула відміна спеціального режиму відшкодування ПДВ. Внаслідок цього знизилась маржинальність бізнесу і, зменшилась швидкість реінвестицій в бізнес. Водночас, фермери, які продовжують інвестувати в агросектор, відчули дефіцит оборотних коштів і тепер звертаються в банки за кредитами.

Щодо скасування мораторію на землю, то в довгостроковій перспективі це позитивно вплине на агросектор і на економіку країни в цілому. Неухвалена парламентом реформа лише стримує надходження великих інвестицій в АПК.

«Якщо земельну реформу все ж ухвалять, передовсім власники землі будуть зацікавлені вкладати гроші, реінвестувати прибутки не тільки в техніку, а й в землю – в більш якісні добрива, засоби захисту рослин, насіння. Отже, аграрії будуть зацікавлені брати довгострокові кредити для розвитку власної справи», – зазначає керівник проекту «ОТП Банку» «Агро Фабрика» Іван Єрко.

Банкам ця реформа надає додаткові можливості фінансування бізнесу під ліквідну заставу.

«Банки дуже чекають, коли буде вирішено питання права власності на землю і вона зможе вступати таким же об’єктом, як наприклад, нерухомість або техніка», – каже Іван Єрко.

Фінансові установи з кожним роком все більш активно розуміють і приймають ризики агросектора, водночас, потрібно відзначити, що є група банків, які визначили аграрну галузь як пріоритетний напрямок для обслуговування та фінансування.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...