Новини / Політика     27 квітня 2021 16:01

Аграрії вимагають оскаржити рішення ОАСК про квотування імпорту добрив

Громадські аграрні організації у спільній заяві наполягають, що Окружний адміністративний суд м. Києва вийшов за межі своїх повноважень і прийняв рішення, що суперечить економічним інтересам України

Громадські організації, які входять до спілки «Всеукраїнський аграрний форум» закликали міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігоря Петрашка подати позов на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва (ОАСК) щодо введення квот на імпорт мінеральних добрив.

31 березня ОАСК оголосив скорочене рішення (без мотивуючої частини) у двох справах, в рамках яких компанії групи Ostchem подали позови до мінекономіки та міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі з метою введення квотування імпорту азотних та комплексних добрив. Повний текст рішень суду був складений лише 20 днів потому, з порушенням  визначених законодавством строків.

В результаті аналізу повного тексту рішень та мотивів суду аграрні асоціації вважають рішення ОАСК упередженими та такими, що прямо суперечать національним інтересам України.

Згідно розрахунків Київської школи економіки сумарний ефект від запровадження квот на імпорт деяких азотних та комплексних добрив призведе до зниження ВВП країни на $118-123 млн щорічно. Додаткові витрати сільгоспвиробників через подорожчання добрив складуть $267-281 млн. Застосування додаткових захисних заходів щодо імпорту створює додаткові корупційні ризики, а також ризики переривання стабільності поставок мінеральних добрив в Україну. Відповідне економічне дослідження було надано суду, натомість суд повністю проігнорував вказані розрахунки та факти.

ЧитайтеОАСК повернув суперечку про квоти на імпорт добрив у стартову точку

Окрім повного ігнорування доказів суперечності національним інтересам квотування, ОАСК явно виходить за межі своїх повноважень, вказуючи міжвідомчій комісії за які рішення голосувати і фактично примус до колегіального органу, де рішення приймаються шляхом голосування.

Тому, у «Всеукраїнському аграрному форумі» впевнені, що міністр економіки Ігор Петрашко має забезпечити належне подання апеляційної скарги на рішення ОАСК. Згідно визначених законодавством строків у мінекономіки, міжвідомчої комісії та інших учасників судової справи є час до 20 травня 2021 року для ретельної підготовки та подання апеляції.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що ринок азотних добрив в Україні у 2021 році може зрости на 400 тис т.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також