Новини / Політика     31 березня 2021 18:10

ОАСК повернув суперечку про квоти на імпорт добрив у стартову точку

Окружний адміністративний суд міста Києва зобов’язав Міжвідомчу комісію  з міжнародної торгівлі ввести квоти на імпорт мінеральних добрив

Сьогодні Окружний адміністративний суд міста Києва виніс рішення, якими скасовує рішення Міжвідомчої комісії  з міжнародної торгівлі (МКМТ) від 22 червня 2020  року про недоцільність квотування на ринку добрив та зобов’язує МКМТ ввести квоти на імпорт мінеральних добрив в Україну. Про це повідомили в асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Таким чином суд задовольнив позовні вимоги ПрАТ «Азот» та ТОВ «Хімвектор», які входять до складу групи компаній Ostchem. Відповідні позови компанії подали в липні 2020 року після оприлюднення рішення МКМТ не вводити квоти на імпорт мінеральних добрив. Учасниками судового процесу також є представники аграрного сектору.

ЧитайтеРинок азотних добрив в Україні у 2021 році може зрости на 400 тис т

«Варто наголосити, що представники Ostchem оскаржували рішення Міжвідомчої комісії, звертаючи увагу на процедурні неточності ходу розслідування. Тобто суперечність квот національним інтересам не була предметом спору, що підтверджує справедливість рішень МКМТ.  Тому вимога через суд зобов’язати Комісію, члени якої приймають рішення шляхом голосування, ввести квоти здається нонсенсом. Проте одіозний ОАСК прийняв таке рішення», – прокоментував Роман Сластьон, генеральний директор УКАБ.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що виробництво мінеральних добрив в Україні зросло більш ніж на третину.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також