Новини / Фінанси     11 травня 2023 12:12

Аграрії просять уряд збільшити ліміти кредитування за програмою “5-7-9”


Асоціація “Український клуб аграрного бізнесу” звернулася до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з проханням посприяти якнайшвидшому розширенню ліміту суми кредитування з 90 млн грн принаймні до 135 млн грн для аграріїв у межах програми “Доступні кредити 5-7-9%”.

Як йдеться у повідомленні УКАБ, без належного фінансування посівна кампанія цього року може не відбутися в необхідних масштабах.

“Якщо минулого року аграрії мали певну фінансову подушку, яка допомогла їм пройти сезон навіть із заблокованими портами, то на сьогодні її немає, ліквідності серйозно бракує, а проблеми, з якими стикнувся аграрний сектор через повномасштабне вторгнення рф, залишилися і продовжують збільшуватися”, — йдеться у зверненні.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В УКАБ підкреслюють, що суттєва інфляція, блокада зернового коридору і невизначеність його подальшої долі, закриття західних кордонів для української аграрної продукції, мобілізація працівників, здорожчання ресурсів виробництва, збитковість виробництва зерна минулого року в більшості регіонів — все це призводить до того, що аграрна галузь опинилась перед загрозою глибокої системної кризи.

“Наразі залишається вкрай актуальним питання збільшення ліміту суми кредитування з 90 млн грн принаймні до 135 млн грн на суб’єкта господарювання з урахуванням пов’язаних осіб. Така сума була визначена за результатами опитування членів УКАБ, які потребують залучення додаткових коштів за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, — наголошується у зверненні.

В УКАБ підкреслюють, що це рішення буде важливим для втримання економічного фронту та перемоги України.

Довідка. Програма “Доступні кредити 5-7-9%” спрощує доступ мікро- та малого бізнесу до банківського кредитування. Аграрії можуть отримати кредит у розмірі до 90 млн грн. Кредитування надається під 5–9% річних, залежно від категорії кредиту та суб’єкта підприємництва.

Нагадаємо, у 2022 році аграрії отримали 95,5 млрд грн кредитів. За програмою державних гарантій у розмірі 80% – 24 млрд 722 млн грн.

У 2023 році станом на 1 травня понад 5 тисяч фермерських господарств вже скористалися програмами кредитування на загальну суму у понад 26 мільярдів гривень. Майже чотири тисячі господарств отримали більш як 14 мільярдів гривень за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9”

Агровиробники зможуть подати заявку на отримання державних субсидій, цільових, субсидованих кредитних програм, позик і технічної допомоги від ЄС та інших міжнародних донорів на онлайн-платформі Державний аграрний реєстр.

Як відомо,  Постановою КМУ № 916 від 29 липня 2022 року  пролонговано з 6 місяців до 12 місяців кредити за ставкою 0 % річних, які надавалися під посівну кампанію.

У 2023 році в державному бюджеті не закладено коштів на підтримку аграрного сектору. Натомість держава пропонує аграріям гранти, кредити та компенсації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також