Новини / Політика     23 січня 2019 12:48

Аграрії просять перенести впровадження нових ГОСТів на 2-3 роки

Агровиробники та експерти галузі вважають, що введення нових державних стандартів для зернової галузі потрібно відкласти на 2-3 роки. Пояснюють це необхідністю оновлення техніки, інфраструктури та навчання персоналу. Інакше бізнес може зазнати збитків.

Про це повідомляє прес-служба ЕВА.

Фахівці Комітету зернових та олійних культур Європейської Бізнес Асоціації стверджують: скасовувати чинні стандарти без нової альтернативи – неправильно.

Адже більшість ГОСТів регулює діяльність цілого сектору в агробізнесі. Зокрема, державні норми застосовуються для визначення порядку та методології здійснення контролю якості і продовольчої безпеки у сфері заготівлі, зберігання, переробки, транспортування та експорту зерна.

Читайте: Фермерам порадили прискорити інвентаризацію худоби, щоб отримати дотації

«Без сумніву, колишні норми потрібно змінювати. Проте залишати бізнес у вакуумі, без будь-яких правил гри, – неможливо. Особливо, коли ці правила неможливо встановлювати на договірних засадах», – заявила виконавчий директор Комітету олійних та зернових культур Ірина Душник.

Крім того, нові стандарти повинні бути гармонізовані з європейськими нормами. Для цього потрібні значні інвестиції. Наприклад, для придбання переважно імпортного устаткування і фахової перепідготовки персоналу. Наразі для бізнесу додаткові фінансові вливання недоступні.

Як раніше повідомляв Landlord, депутати планують впровадити стандарти ЄС з ідентифікації та реєстрації тварин. У Верховній Раді України в серпні було зареєстровано проект закону № 9022 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин”. За словами заступника голови комітету з питань аграрної політики та земельних відносин Олександра Бакуменка документ розроблено з метою приведення законодавства України у відповідність до законодавства Європейського Союзу.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також