Новини / Аналітика     24 травня 2023 18:19

Аграгії Тернопільщині завершили посівну кампанію

Фермери області на 100% посіяли цукровий буряк, сою, соняшник та повністю посадили картоплю

Станом на 18 травня аграрії Тернопільщини засіяли 99,7% орних земель від запланованої кількості, повідомляє пресслужба Тернопільської ОВА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Фермери області на 100% посіяли цукровий буряк, сою, соняшник та повністю посадили картоплю, — мовиться у повідомленні.

На завершальному етапі посів гречки та висадка овочів.

За моніторингом інспекторів Держпродспоживслужби, посіви зернових масово заселяє клоп шкідлива черепашка, рослини кукурудзи пошкоджені злаковими блішками, у посівах соняшнику триває шкідливість піщаного мідляка.

Так, зокрема у Тернопільській області сходи сої заселяють та пошкоджують бульбочкові довгоносики. Фітофагами пошкоджено до 2% рослин на 8% обстежених площ.

Нагадаємо, у Cygnet повідомили, що завершили посівну кампанію 2023 року. Про це пресслужба зазначила у Facebook.

В Україні триває посівна кампанія – 2023. Українські аграрії розпочали сівбу сої, зокрема 13 регіонів уже посіяли 18,8 тис. га.

Фахівці академії аграрних наук України виклали своє бачення проблем і перспектив посівної кампанії 2023 року.

Відсутність атмосферних опадів та поява теплих погожих днів створили сприятливі умови для проведення весняного посіву на Рівненщині.

На Вінниччині підприємства переглянули технологічні процеси вирощування культур щодо оптимізації та раціонального використання матеріально-технічних ресурсів. Нині очікується, що структура посівних площ у 2023 році зазнає певної трансформації.

Сівба кукурудзи в Україні розпочалася вже в першій декаді квітня, першою стартувала Сумщина. Водночас, продовжилися жнива культури, що додало аграріям сумнівів у доцільності включення зернової в цьогорічну сівозміну. Через проблеми з логістикою та низку інших проблем, в Україні почали зменшувати площі під кукурудзою, це стосується навіть агрохолдингів.

Компанія “Росток Холдинг” завершила весняну посівну кампанію. Як повідомляє пресслужба компанії, загалом засіяно понад 10 тис. га площ. З них понад 5,2 тис. га кукурудзи, 1,77 тис. га — озимої пшениці, 1,73 тис. га соняшнику та 600 га — інші культури.

У п’яти кластерах ІМК на Чернігівщині, Сумщині та Полтавщині було засіяно ярими культурами 78,5 тис. га, зокрема 46,3 тис. га кукурудзою і 32,2 тис. га соняшником, повідомляє пресслужба компанії.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також