Новини    03 листопада 2017 13:08

Агрокластер неможливо створити без підтримки влади


В основі концепції кластерної системи бізнесу лежить новий спосіб бачення національної економіки й економіки регіону. Аби створити кластер в агросфері, мають об’єднатися компанії, пов’язані географічно, спеціалізовані постачальники послуг, а також організації, що мають стосунок до їхньої діяльності, а часто навіть конкурують.

Про це йшлося на Міжнародному круглому столі «Обмін досвідом з передачі інновацій в агропродовольчому секторі» в рамках Міжнародної виставки ефективних рішень для агробізнесу «АгроКомплекс – 2017». Захід організувало Посольство Франції в Україні.

Перше завдання новоствореного кластеру – отримати кредит довіри від ключових стейкхолдерів. До всього, треба налаштуватися на довгострокову роботу, тож учасники мають вміти домовлятися.

«Компанія у кластері автоматично має більш виграшну позицію, аніж бізнес-одинак, – переконана Марія Махновець, ініціатор створення ГС «Український органічний  кластер». – Кластери дозволяють посилювати процеси спеціалізації і розподіляти працю між учасниками, ширше приваблювати клієнтуру, створюючи тісну взаємодію виробників та споживачів послуг. До всього, вартість продукції, виготовленої кластером, завжди буде дешевшою».

Кожен кластер мав би базуватися на тісній співпраці бізнесу, влади і науки. Без котроїсь із цих ланок його існування сумнівне.

До слабких сторін створення кластеру Марія Махновець віднесла те, що ідея «конкурувати взаємодіючи» поки що погано сприймається вітчизняним бізнесом. Поки що відсутня стратегія розвитку кластерів та фінансове заохочення такої ініціативи з боку держави.

 

 

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...