Новини    28 березня 2024 16:53

Агрохолдинг KSG Agro розробив проєкт зведення нового переробного заводу на Херсонщині

Запланований строк реалізації проєкту – 2,5 роки, а загальний бюджет будівництва становитиме 8 млн доларів

Агрохолдинг KSG Agro розробив проєкт будівництва нового заводу для сортування та переробки наслідків руйнацій на Херсонщині, інформує пресслужба компанії.

Запланований строк реалізації проєкту – 2,5 роки, а загальний бюджет будівництва становитиме 8 млн. дол.

Реалізація проєкту відбуватиметься у два етапи. Перший – це сортувальна лінія, яка потрібна, оскільки перероблятимуться різні матеріали – цегла, бетон, метал тощо. На першому етапі кінцевою продукцією переробки буде щебінь, який потім можна використовувати в будівництві. На другому етапі методом пресування ми отримаємо блоки, скажімо, такі як газобетонні станові для будівництва, або плитку, яку можна використовувати в ході відбудови зруйнованих об’єктів. Такий завод в регіоні дуже потрібен, аби звільнити херсонські землі від непотребу, який утворився внаслідок руйнацій від повітряних атак ворога, – розповідає голова Ради директорів агрохолдингу KSG Agro Сергій Касьянов.

В структурі бюджету проєкту загальним обсягом 8 млн дол. основними статтями фінансування стануть:

  • цех з технологічною лінією для підготовки сміття до переробки – 1,8 млн дол.
  • цех з виробництва готової продукції – сірої тротуарної плитки (8 см), кольорової тротуарної плитки (8 см) та пресованих блоків (40Х20Х20) – 5,5 млн. дол.

Наразі започатковані перемовини з міжнародними інвесторами щодо їх залучення до реалізації проєкту.

Нагадаємо, в Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході. Як повідомляє Міністерство економіки, її допоможе втілити американська технологічна компанія Palantir, що спеціалізується на аналітиці великих даних. Демоверсію представили на Першій Міжнародній донорській конференції з гуманітарного розмінування України, яка відбулася в Загребі 11-12 жовтня 2023 року

Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів. Раніше Egritech презентували піротехнічну машину важкого типу, яка має повністю броньовану кабіну та кузов і за допомогою якої рятівники можуть оперативно ліквідовувати вибухонебезпечні предмети великого калібру.

Новини за темою:  60 ділянок на продаж: Україна готує масштабні аукціони для видобутку критичних корисних копалин

“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель. Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Площа замінованих полів наразі сягнула 8 млн га, з яких 6 млн га розміщуються на окупованих територіях, 2 млн га — на звільнених.

Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території. Наразі величезна частина території України є замінованою, і точний масштаб цього нині невідомий. Тому обговорюється можливість залучення до розмінування міжнародних партнерів, а також створення для цієї роботи приватних операторів.

Представлена ще одна українська машина для розмінування — вона не поступається західним аналогам, інформує Мінекономіки. Машина створена на основі шасі трактора Т-156 та здатна очищати за годину 5 тис. кв. метрів землі. Це вже третя подібна машина, зроблена українськими виробниками. Розроблена вона компанією efarm pro — резидентом організованого Мінекономіки та Київської школи економіки буткемпу з інновацій.

Австралійський підприємець та благодійник Ендрю Форрест та його колишня дружина Нікола через їхню організацію Minderoo зробили пожертву в розмірі 5 млн австралійських доларів (приблизно 3,3 млн доларів США) для допомоги в розмінуванні сільськогосподарських земельних ділянок в Україні. Ініціатива зосереджена на північному заході та півдні України з метою відновлення безпеки та продуктивності у цих ключових сільськогосподарських районах, пише BNN.

В Україні розпочалася весняна посівна кампанія. Чи готові до неї виробники та як зміняться посівні площі сільгоспкультур, розповів сьогодні під час брифінгу в Укрінформ Денис Марчук, заступник голови ВАР, передає agroreview. Посівні площі окремих культур будуть зменшені через їх збитковість.

Новини за темою:  Україна витрачає на імпорт сиру в 4 рази більше, ніж заробила на експорті

Зокрема співпраця передбачає використання асистента на базі платформи штучного інтелекту Palantir (AIP) для прийняття рішень у протимінній діяльності. Відповідний документ з технологічною компанією підписала міністерка економіки України Юлія Свириденко у Лондоні, інформує пресслужба Мінекономіки.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...